Diyanet İşleri Başkanından Ziyaret !

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Sakarya'ya Hafızlık icazet proğramına gitti ve Vali Ahmet Hamdi Nayir’i ziyaret etti.

Diyanet İşleri Başkanından Ziyaret !

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Hafızlık icazet programı için gittiği Sakarya’da Vali Ahmet Hamdi Nayir’i ziyaret etti.

Sakarya Vali Nayir’e yeni görev yeri için hayırlı olsun dileklerinde bulundu. Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş,  Nayir’in Kütahya'dan sonra Sakarya'da da güzel hizmetlere imza atacağına inandığını söyledi.

banner178
Başkan Ali Erbaş, Sakarya Müftülüğü tarafından hafızlığını tamamlayan öğrenciler için Üniversite Camii'nde düzenlenen icazet merasimine katılacağını ifade ederek, “Diyanet İşleri Başkanlığı olarak yapmış olduğumuz önde gelen faaliyetlerden birisi de hafızlık eğitimidir. Kuran'a hizmet noktasında hafızlığın çok büyük bir önem taşıdığını hepimiz biliyoruz, İnşallah bu merasim hayırlara vesile olur” dedi.

Başkan Erbaş,  iyi bir insan yetiştirmenin önemli yollarından birisinin, insanlara Kur’an’ı öğretmek olduğunu kaydetti.

Vali Ahmet Hamdi Nayir ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Başkan Erbaş’a teşekkür etti.

Ziyarette, Başkan Erbaş’a Türkiye Diyanet Vakfı Mütevelli Heyeti İkinci Başkanı İlyas Serenli ile Sakarya İl Müftüsü İhsan Açık eşlik etti.

Güncelleme Tarihi: 05 Nisan 2019, 14:01
banner179
YORUM EKLE
YORUMLAR
Umut
Umut - 3 ay Önce

İhtiyaç varsa ki ,var önce mülakatta başarılı olan, yedekte bulunanlara verilsin

Misafir
Misafir - 2 ay Önce

2015 te ilahiyat onlisanstan mezun oldum 3 kez dhbtye girdim 2018 DE 70 puan ALDIM. .diyanet nezaman personel alıyor.

SIRADAKİ HABER