Diyanet İşleri Başkanından Taziye Ziyareti !

Diyanet İşleri Başkanı ; Kırklareli’nde geçen hafta terk edilmiş binada ölü bulunan 11 yaşındaki Zeynep Esin’in ailesine taziye ziyareti gerçekleştirdi.

Diyanet İşleri Başkanından Taziye Ziyareti !

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş Kırklareli’nde geçen hafta terk edilmiş binada ölü bulunan 11 yaşındaki Zeynep Esin’in ailesini ziyaret etti.

Yayla Mahallesi'nde yaşayan Zeynebin anne ve babasına başsağlığı ve sabır dileyen Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, küçük Zeynep’e Allah'tan rahmet diledi.

Başkan Ali Erbaş, bu tür olaylarla bir daha karşılaşmak istemediklerine dikkat çekerek, "Bizim inancımızda bir insanı öldürmek, bütün insanlığı katletmek kadar kötü bir şeydir. Çünkü 'Bir insanı öldürmek bütün insanlığı öldürmek gibidir' buyuruyor Rabbimiz. Adam öldürmek en büyük günahlardandır” dedi.

 Cehaletin bütün kötülüklerin anası olduğunu belirten Başkan Ali Erbaş, şöyle devam etti:

“Biz toplum olarak bu konuda gençlerimize, çocuklarımıza eğitim vermek zorundayız. Eğitimsizlik, bilgisizlik bunlar kötülüklerin anasıdır. Özellikle kötü alışkanlıklar, bağımlılık bütün bunlarla mücadele etmemiz gerekiyor. Devlet olarak tabii bunun gayreti içerisindeyiz. Valimiz Allah razı olsun bu konuda çok güzel çalışmalar yapıyor. Biz Diyanet İşleri Başkanlığı olarak bağımlılıkla mücadele konusunda çalışmalar yapıyoruz. İstiyoruz ki bir daha hiçbir kızımız, hiçbir oğlumuz bu tür talihsiz olaylarla can vermesin."

banner178
Baba Sezer Esin ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, "Bizim canımız yandı, bir başkasının canı yanmasın." dedi.

Tek istediğinin sabır olduğunu bildiren Esin, "İsyan etmedim, etmem de Allah bizden fazla sevmiş yanına almış onu. Şu an cennette olduğuna inanıyorum" ifadelerini kullandı.

Kırklareli Valisi Osman Bilgin de aileye daha iyi bir ortamda ikamet etmeleri amacıyla ev alarak gereken tüm desteğin sağlanacağını aktardı.

Ziyarette Zeynep için Kur’an okundu ardından Başkan Ali Erbaş tarafından dua edildi.

Daha sonra Başkan Erbaş, Zeynep Esin’in de öğrencisi olduğu Sultan Reyhani Kur'an Kursu’nda Zeynep adına düzenlenen onur belgesini baba Esin'e verdi.

Ayrıca Sultan Reyhani Kur’an Kursu’nun isminin, Zeynep Esin Kur’an Kursu olarak değiştirildiği bildirildi.

Güncelleme Tarihi: 03 Nisan 2019, 09:37
banner179
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER