Diyanet İşleri Başkanından Taziye Ziyaret !

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Yeni Zelanda da düzenlenen cami saldırılarına ilişkin Etnik Topluluklar Bakanı Jenny Salesa ile görüştü.

Diyanet İşleri Başkanından Taziye Ziyaret !

Diyanet İşleri Başkanı  Ali Erbaş, Yeni Zelanda Etnik Topluluklar Bakanı Jenny Salesa ile görüştü.

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Bakan Salesa’ya terör saldırısında vefat edenler için başsağlığı, yaralananlar için de geçmiş olsun dileklerinde bulundu.

banner178
Başkan Ali Erbaş, “Bu üzücü olayın ardından Yeni Zelanda Başbakanı ile birlikte bütün yetkililerin seferber olması, bu acıyı yaşayan insanlara, onların yakınlarına sahip çıkmanız ve bu olay karşısında çok sert bir tepki göstermiş olmanızdan dolayı teşekkür ediyoruz. Bu konuda dünyaya örnek olduğunuzu yeniden ifade etmek istiyoruz” dedi.

Başkan Ali Erbaş, konuşmasına devam ederek  “Orada ölenler insandır. İnançlarımız ne olursa olsun insanlık ortak paydasında buluşmamız gerekiyor. Bu buluşma Christchurch şehrinde gerçekleşti. Müslümanlar olarak asırlardan beri farklı inançtan, farklı mezhepten insanlarla Anadolu'da bir arada yaşamış, büyük bir tecrübeye sahip olan bir ülkeyiz. Bunun ne kadar önemli olduğunu biliyoruz” dedi.

Başkan Ali Erbaş, “Bu teröristin, bu olayı gerçekleştirmeden önce dünyanın çeşitli yerlerinde bazı ziyaretleri var. İz sürerek bunun nereye dayandığının bulunması mümkün olabilir. Özellikle geride bırakmış olduğu o yazılar, tarihin derinliklerine kadar inerek geçmişten getirmiş olduğu bazı anlayışları içinde bir nefrete dönüştürmüş olması, bunların tespit edilmesi mümkün olabilir” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 16 Nisan 2019, 15:52
banner179
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER