Diyanet İşleri Başkanı Erbaş'tan sigara açıklaması

Diyanet İşleri Ali Erbaş sigaranın haram oluşu hakkında yeni bir açıklama yaptı. Erbaş "Sigaranın haram olduğunu milletimize anlatmalıyız" dedi.

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş'tan sigara açıklaması

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş'ın katılımıyla ülke genelinde “İl Buluşmaları” düzenleniyor. Erbaş, 19. İl buluşmaları kapsamında son olarak Erzincan’a geldi. 

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş geçtiğimiz günlerde sigaranın haram oluşu ile ilgili bir açıklama yapmıştı. Bu açıklamaya Erbaş bir yenisini daha ekledi. Diyanet İşleri'nin internet sitesinden yayınlanan bir programdaki açıklamalarında Erbaş "Sigaranın haram olduğunu milletimize anlatmalıyız" sözlerini kullandı.

"SİGARANIN HARAM OLDUĞUNU ANLATMALIYIZ"
Diyanet İşleri Başkanlığı internet sitesinden yapılan açıklamaya göre, Erbaş, Erzincan Müftülüğü Konferans Salonu'nda din görevlileriyle basına kapalı olarak toplantı gerçekleştirdi.

Diyanet İşleri Başkanlığı’nca taşra teşkilatı ile merkez arasındaki iletişimi güçlendirmek amacıyla düzenlenen Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş'ın da katılımıyla ülke genelinde “İl Buluşmaları” düzenleniyor. 

Prof. Dr. Erbaş Erzincan programına valilik ziyaretiyle başladı. Erbaş daha sonra Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Kongre merkezinde öğrencilere konferans verdi. 
Erbaş, Binali Yıldırım Üniversitesi Kongre Merkezi’nde öğrencilere gençliğin öneminden bahsetti öğrencilere tavsiyelerde bulundu. 
Erbaş, Erzincan programı kapsamında Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş hafızlık icazet merasimlerine katılacak ve Pir-i Sami Kur'an Kursu’nun açılışını gerçekleştirecek. 
Başkan Erbaş’a Erzincan Valisi Ali Arslantaş, Erzincan Milletvekiller Süleyman Karaman Burhan Çakır, Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Akın Levent, Diyanet İşleri Başkanlığından üst düzey yöneticiler eşlik etti. 

Güncelleme Tarihi: 16 Şubat 2019, 22:23
YORUM EKLE
YORUMLAR
Keleş GENÇ
Keleş GENÇ - 3 ay Önce

Sayın Diyanet işleri başkanı SİGARANIN HARAM OLDUĞUNU ANLATMALIYIZ İfadenize bizim yorumumuz şöyledir.
Siz bir kurumun başkanısınız. Kendi bünyenizde ki Hocalarınız bile sigara içiyor.
Biz onların arkasında imama uyarak namaz kılıyoruz. ancak sizin kontrolünüzde olan hocalarınız Haram veya TAHRİMEN MEKRUH olan bir nesneyi kullanıyorlar. Ancak hepsi değil kullanmayanlar müstesna.
Öncelikle onlarla toplantılar yapınız. onların Sigara Mekruhtur ifadelerine İNSAN SAĞLIĞINA ZARAR veren herhangi bir maddenin mekruh olsa bile harama yakın olan TAHRİMEN MEKRUH OLDUĞUNU öncelikle imamlarınıza kabul ettirmenizi tavsiye ederim. Ondan sonra diyanet camiasinda ki hocaların bunun TAHRİMEN MEKRUH veya HARAM OLDUĞUNA Dair ilmi delillerle ikna etmenizi tavsiye ederim. Bunu başarırsanız her hoca camisinde bunu cemaatine deklere eder. Sizlerde basın ve yayını kullanarak arka plandan desteklersiniz. o zaman Allah'ın izni ile bir çok insanı kötü olan bu Nesneden kurtarmış olursunuz. Bilgilerinize İstanbul'dan Keleş GENÇ

SIRADAKİ HABER