Diyanet İmamı İhraç Etti

Diyanete ve üst düzey yöneticilerine hakaretler yağdıran "Dinihaberler" isimli sitenin sahibi, Kırşehirde görev yapan Yasin Kılıç isimli imam çıktı.

Diyanet İmamı İhraç Etti

Diyanete ve üst düzey yöneticilerine hakaretler yağdıran "Dinihaberler" isimli sitenin sahibi, Kırşehir’de görev yapan Yasin Kılıç isimli imam çıktı.

Kırşehirde Abidin Hoca Cami imam hatibi Yasin Kılıç hakkında Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından soruşturma açıldı. Soruşturma neticesinde Kılıç'ın sitenin sahibi olduğu öğrenildi ve görevinden ihraç edildi.

banner178
Geçtiğimiz günlerde Diyanet İşleri Başkanlığına yönelik Diyaneti ve Ali Erbaş'ı hedef tahtası olarak gören gündeme gelen Dinihaberler sitesinin sahibi, Diyanet’in Kırşehir'deki imamı çıktı. İmam Yasin Kılıç, soruşturma sonucunda Meslekten ve Diyanet’ten ihraç edildi.

İlk önce Diyanethaber adı altında faaliyet gösteren ve kendisini Diyanet’in resmi internet sitesi gibi göstermeye çalışan site, Diyanet İşleri Başkanlığının şikayeti üzerine ismini değiştirmek zorunda kalmıştı. Yasin Kılıç hakkında açılan soruşturma nedeniyle son birkaç aydır Diyanet İşleri Başkanlığındaki yöneticiler hakkında gerçek dışı ve hakarete varan çok sayıda iftira içerikli yayın yapılıyordu.

Sitenin geçtiğimiz dönemlerde kurum içerisindeki bazı üst düzey isimler tarafından korunup kollandığı iddia edilmişti. Site bir dönem Başbakan Yardımcılığı zamanında Numan Kurtulmuş’u hedef alan yayınlar da gerçekleştirmişti.

Yeni Şafak

Güncelleme Tarihi: 06 Nisan 2018, 20:11
banner179
YORUM EKLE
YORUMLAR
Akif
Akif - 1 yıl Önce

Çok şükür rabbime elhamdulillah duamız kabul oldu.

İmam
İmam - 1 yıl Önce

Allah beter etsin islamoğlucu bunlar

Bir bilen.....
Bir bilen..... - 1 yıl Önce

Onu o duruma getiren Mardin il müftüsü ve benzerlerine ne olacak.Tamamen düşürme haberleri yazan onu bafraya çağırıp hakkında olmayan başarıyı varmış gibi yazdıran müftü buna ne yapılacak bundan hesap sorulmayacak mı..

O Tekbaşına değil...
O Tekbaşına değil... - 1 yıl Önce

Onun kabahati yok onu o duruma getiren devletin çeşitli makamlarında oturan müftülerdir bir örneği eski Bafra Muftusu Şimdi Mardin İl Müftüsü bunlara hesap sorulmayacakmi...

musab
musab - 1 yıl Önce

çok yerinde bir karar verilmiş darısı kurmuş olduğu sitenin başına resmen fitne tohumları ekmek için kurulmuş bir siteydi sanki

musab
musab - 1 yıl Önce

Diyanet'in insanların gözünde değerinin düşmesinin bir sebebi de bu siteydi. Çünkü sürekli Diyanet'in içinden haberler vermek suretiyle Diyanet'ten destek buluyormuş izlenimi uyandırıyordu. Sonrasındaki saçma sapan ve kin düşmanlık üreten haberler sebebiyle insanlar Diyanet'ten de soğuyordu.

ali
ali - 1 yıl Önce

ihrac yetmez iceri alinip sorgulsnmali bu site cok tehlikeli yorumculsrindan birini uc ay sonrada boyle yazabilecekmisin diye tehdit etmisti uc aty sonra ne olacak bunlar sorulmali bu ozguveni nerden aliyorlar ehlisunnet dusmani bu sitenin arkasinda kimler varki vekilleri bile hakaret tehditte bulunuyorlar devlet tedbir almali arkalarinda kim var firar ederler dikkar etsin

mert
mert - 1 yıl Önce

tam alim dusmani bir site islamoglu agizli sia kilikli bu site kapatilip yoneticileri sorgulanmali


SIRADAKİ HABER