DİYANET HASSASİYET ÇAĞRISINDA BULUNDU

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, medya ve sosyal medya mecralarında yapılan dini içerikli paylaşımlarla ilgili dikkat çeken bir mesaj paylaştı.

DİYANET HASSASİYET ÇAĞRISINDA BULUNDU

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, medyada dini konularda konuşan ve yazan herkesin İslam'ın doğru anlaşılmasına katkı sunması, hikmeti göz ardı eden ve kafa karışıklığına sebep olan söz ve paylaşımlardan kaçınması gerektiğini vurgulayarak "Lütfen, biraz daha dikkat, biraz daha hassasiyet!.." ifadelerini kullandı. 

Erbaş, Twitter'daki hesabından, medyada dini konularda yapılan değerlendirmelere ilişkin paylaşımda bulundu. 

banner178
Ekranlarda, gazete köşelerinde ve sosyal medyada dini konularda konuşan, yazan herkesin İslam'ın doğru anlaşılmasına, yaşanmasına ve güzel ahlakın yaygınlaşmasına katkı sunması gerektiğini belirten Erbaş, şunları kaydetti:

 "İnancımız konusunda yanlış anlamalara yol açacak hatalı söz ve eylemlerden, popülist yaklaşımlardan, kırıcı hatta tekfire kadar giden üsluptan, ilmi müzakere ortamlarında konuşulması gereken ihtilaflı konuları ilgili ilgisiz kişilerin önünde tartışmaktan, hikmeti göz ardı eden ve kafa karışıklığına sebep olan söz ve paylaşımlardan kaçınmalıdır. Lütfen, biraz daha dikkat, biraz daha hassasiyet!.." 

HABERLERİMİZ TAKİP MOBİL UYGULAMA 

banner179
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER