Diyanet 2018 Kadrolu Personel Alım Sayısı Belli oldu.

Devlet Personel Başkanlığı, 2018 bütçe kanunuyla tüm kurumlara tahsis edilen atama izinlerinin ikinci bölümünü kurumlara dağıttı.

Diyanet 2018 Kadrolu Personel Alım Sayısı Belli oldu.

Devlet Personel Başkanlığı tarafınan daha önce 19 Şubat 2018 tarihli onayda 650 atama izni ile ilgili dağıtım gerçekleştirilmişti. Bu dağıtımda Diyanet İşleri Başkanlığına 3 adet kadro tahsis edilmişti. Dün  yayımlanan yeni dağıtım onayında ise toplam 4 bin 254 adet atama izni daha kurumlara dağıtıldı.

Öncelikle ziyaretçilerimize Şubat ayında Devlet Personel Başkanlığınca Diyanet'e tahsis edilen kadro adedini gösterelim ; 

Toplamda 650 olan bu dağılıma ek olarak 11.05.2018 tarihinde  bir kadro dağılımı daha gerçekleştirildi. Bu ek dağılımda ise Diyanet İşleri Başkanlığına tahsis edilen 2018 yılı için 97 personel olarak belirlendi. Bu açıklama ile birlikte Diyanet İşleri Başkanlığı'na 2018 yılında toplamda 100 kadro tahsisi gerçekleştirilmiş oldu.

6.000 Alım Hakkında ! 

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali ERBAŞ 2018 sene sonunda 9.500 alıma ek olarak 6.000 kişilik bir alım daha olacağı müjdesini vermişti. Bu dağılım Devlet Kurumlarının kadrolu alımlarını göstermekde. Yani Diyanet İşleri Başkanlığı toplamda 100 kadrolu alım yapma hakkına sahip bunun yanı sıra ERBAŞ'ın müjdesini verdiği 6.000 ek alım ise Sözleşmeli Personel alımı olarak gerçekleştirilecek.

Kadrolu Alımlar Ne Zaman Yapılacak ? 

Devlet Personel Başkanlığı tarafından Diyanet İşleri Başkanlığına tahsis edilen 100 kadrolu personel alım tarihi ile ilgili henüz net bir bilgi yok. Diyanet İşleri Başkanlığı 2018 Yılı Muhtemel Sınav takviminde ise kadrolu alım tarihleri belirtilmemiş. Başkanlık ilgili çalışmaları yaptıkdan sonra alım ile ilgili detayları açıklayacaktır.

DİNİ GERÇEK HABER

Güncelleme Tarihi: 12 Mayıs 2018, 06:51
banner179
YORUM EKLE
YORUMLAR
davraz
davraz - 1 yıl Önce

AKP hükümeti defalarca alım yaptı sınavlara girmedinmi girdiysen kazansaydın

davraz
davraz - 1 yıl Önce

sen oy versende vermesende REİS KAZANACAK İNŞALLAH sende çatlayacaksın

DİYANET NEYİ DİRETİYOR  İKTİDARA ADETA MAHKUM CAMIASINA  SAHİP CIKMIYOR
DİYANET NEYİ DİRETİYOR İKTİDARA ADETA MAHKUM CAMIASINA SAHİP CIKMIYOR - 1 yıl Önce

4 B Yİ 4A YA GEÇİR VEKİL IMAMLARIDA 4 B Lİ OLSUN - DİRENME AKP YE ÇOK PAHALİYA MAL OLUCAK 4 B LISIDE 4 C LISIDE UMUDUNU YİTİRDİ HADİ 4 B KADRO GİBİ YA 4 C Lİ Yİ KULLANİYOR KADRO GÖREVE GERİ DÖNÜNCE ASKER VEYAHUT YURT DIŞINA GİDEN DİN GÖREVLİSİ YERİNE 3 YIL 2 YIL KULLANİYOR AYNI MEMUR SARTLARINDA VEKİL İMAM ALİYOR SONRA İŞİNE SON VERİLİYOR BU HANGİ HAK HUKUK ADALET İNSANLIK NAMINA BİR SİSTEM BİR MADURİYETİMİZİN GIDERILMESI 81 İL VE İLÇE DİYANETTE HERKES KOY KASABA CAMİ MH LILER DE GÖZÜNE UYKU GİTMEDİ 2010 YILINDAN BU YANA ÇOK BÜYÜK HALSİZLİK YAPILDI AKP BUNU TELFI ETMEDEN SEÇİME GİRERSE KİMSE OY VRRMIYECEK AİLESİ KARDEŞİM OLSA DİYOR BUNA EŞLİK EDECEKKER YETER 17 YIL İKTİDAR DA OLUCAKSIN KENDİ PERSONELINI KULLANIP KULLANIP GÖREVİNE SON VERECEKSIN HİÇ BİR TAZMİNAT KIDEM PARA Sİ BİLE OLMADAN BUNU İMAM HATİPLİ CUMHUR BSKNİMİZ YAPIYIRSA HİÇ KUSURA BAKMASIN BİZDEN BUKADAR
BİZİ NAMERDE MUHTAÇ EDEN. BİZDE AHIMIZLA IKI YAKNIZDA OLUCAZ BU GÖZ YAŞIMIZ SIZE YETERDE ARTAR. MERAK ETMEYIN BUNA. BAŞIMIZDA AMIR MEMUR SIYASI HEPSI. BEDEL ÖDESİN RABBİMDEN BİZ YUVALRIMIZ DAGILDI ÇOLUK ÇOCUĞUMUZ PARAM PARÇA OLDU

SIRADAKİ HABER