DİB 6 BİN PERSONEL ALIMINA KİMLER BAŞVURABİLİR ?

Diyanet İşleri Başkanlığı 2019 yılı personel alımları kapsamında 6 bin kontenjan İmam-Hatip alımı için ayrıldı. İmam-Hatiplik için Lise, Önlisans ve Lisans mezunu Diyanet 6000 personel alımına kimler başvuru yapabilecek?

DİB 6 BİN PERSONEL ALIMINA KİMLER BAŞVURABİLİR ?

Diyanet İşleri Başkanlığı DİB SÖZPER 2019/1 personel alımları kapsamında 9 bin 500 kontenjanın 6 bini 4/B Sözleşmeli İmam Hatip alımı için olacak. Başvuru kontenjanlarına dair lise, MYO ve lisans için detayları My Memur olarak hazırladık.

15 kontenjana personel alımı için İlahiyat Fakültesi + Hafız mezunları arasından olacak ve başvuru için KPSSP124 puan türünden en az 50 yeterlidir.

Bin 585 kontenjana personel alımı için İlahiyat Fakültesi mezunları arasından olacak ve başvuru için KPSSP124 puan türünden en az 50 yeterlidir.

10 kontenjana personel alımı için Diğer Lisans + İlahiyat Ön lisans + İ.H.L. + Hafız mezunları arasından olacak ve başvuru için KPSSP124 puan türünden en az 50 yeterlidir.

KPSS EN AZ 50 PUAN İLE KAMUYA 9 BİN 500 PERSONEL ALIMI YAPILIYOR

50 kontenjana personel alımı için Diğer Lisans + İlahiyat Ön lisans + İ.H.L. mezunları arasından olacak ve başvuru için KPSSP124 puan türünden en az 50 yeterlidir.

10 kontenjana personel alımı için Diğer Lisans + İ.H.L. + Hafız mezunları arasından olacak ve başvuru için KPSSP124 puan türünden en az 50 yeterlidir.

80 kontenjana personel alımı için Diğer Lisans + İ.H.L. mezunları arasından olacak ve başvuru için KPSSP124 puan türünden en az 50 yeterlidir.

banner178
150 kontenjana personel alımı için İlahiyat Ön Lisans + İ.H.L. + Hafız mezunları arasından olacak ve başvuru için KPSSP123 puan türünden en az 50 yeterlidir.

2019 Yılı Sözleşmeli İmam Hatip Alımı Genel Şartları

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesindeki şartları taşımak, Diyanet İşleri Başkanlığı Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinde yer alan ortak nitelik şartını taşımak gerekiyor.

Diyanet Personel alımı KPSS detayları

2018 yılı KPSS (B) grubundan lisans mezunları için KPSSP124; önlisans mezunları için KPSSP123; ortaöğretim mezunları için KPSSP122 puan türünden en az 50 (elli) puan almış olmak gerekiyor.

Başvuru yapacağı unvanda görev yapmaya mani bir engeli bulunmamak, Kur’an kursu öğreticiliği için bayan olmak, Hafız olmak (+Hafız kontenjan gruplarına başvuran adaylar için), Halen Başkanlık teşkilatında kadrolu veya sözleşmeli olarak çalışıyor olmamak gerekiyor.

Sadece Tek Unvandan Başvuru Yapılabilecek, Her aday sadece bir unvan grubu için sınava müracaat edebilecektir.

Sözleşmeli bir pozisyonda görev yapmakta iken, Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların Ek 1 inci maddesinde istisna edilenler hariç olmak üzere, sözleşmenin feshi sebebiyle görevinden ayrılanlardan sözleşmelerinin fesih tarihinden itibaren 1 yıl geçmeyenlerin müracaatları kabul edilmeyecektir. Bu hususun sonradan anlaşılması halinde yerleştirmeleri yapılmış olsa dahi sözleşmeleri iptal edilecektir.

Diyanet personel alımı ilanı için TIKLAYINIZ.

Güncelleme Tarihi: 04 Şubat 2019, 13:44
banner179
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER