Başkan Ali Erbaş'ın Yanındayız!

Başkan Erbaş’tan Çıkan Haberlere Resmi Web Sayfasından Açıklama Yaptı! Detaylar Haberimizde..

Başkan Ali Erbaş'ın Yanındayız!

Diyanet Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar'ın yapıtğı açıklamada ''  Malum çevrelerin uzun zamandır Diyanet İşleri Başkanları üzerinden Diyanet İşleri Başkanlığı’na sürekli saldırı halinde olduğunu söyleyen Bayraktutar “Dinimizde hasta ziyaretlerinin hükmü ortadayken, eski tarihli bir görüntü üzerinden yeni senaryolar kurmak, sadece ve sadece fitnecilerin yapacağı bir iştir. Bu zihniyet   içlerinde besledikleri kin ve öfkenin dışa vurumu için adeta bir fırsat bulmuştur. Fakat eski tarihli bir hasta ziyaretine farklı anlamlar yükleyerek algı oluşturmaya kalkışmak kabul edilebilir bir durum değildir. Malum çevreler tarafından linç edilmek istenen Diyanet İşleri Başkanlığımızın koruyucu zırhı hükmünde olan hiçbir din görevlisi, buna izin vermeyecektir. Fitne mermilerini bu güne kadar nasıl geri püskürttüysek, bundan sonra ki süreçte de aynı tavırla görevimizi yapacağımız bilinmelidir.” Açıklamalarına yer verdi.

Bayraktutar açıklamalarına şöyle devam etti:

Diyanet İşleri Başkanlarımıza ve başkanlığımıza geçmişten bu yana sürekli saldırılarılar yapan malum çevreler kısa bir süre önce ezan üzerinden sonra öğretmen ve din görevlilerimizi karşı karşıya getirerek ve son olarak da bir hasta ziyareti üzerinden sürekli kin ve nefretlerini dile getirmektedir.  Bizler Türkiye’nin en büyük Din görevlileri sendikası olarak dün başkanlığımıza ve başkanlarımıza nasıl sahip çıktıysak, bugün de aynı kararlılıkla başkanımıza ve başkanlığımıza sahip çıkarız.

Berrak sulara fitne ateşi atmaya kalkışanları uyarıyoruz. Başkanımızın üzerinden kurumumuzu hedef aldıklarının farkındayız. Bizler bu davanın sahipleriyiz. Diyanet İşleri Başkanlığımızın dünyada ve Türkiye’de sergilediği misyon ve sorumluluğun bazı odakları rahatsız ettiğini iyi biliyoruz.

banner178
Müslüman dünyasının adeta ümidi durumuna gelmiş olan başkanlığımızın çalışmalarını sekteye uğratmak, itibarsızlaştırmaya kalkmak dünden bu güne alışıla gelmiş bir saldırı sistemi haline getirilmiştir.

Özellikle son günlerde eğitim camiası ile Diyanet camiasını bir birine kırdırmaya çalışan fitnecilerin yaptığı ufak beyinli senaryolarının tutmayacağı bilinmelidir.

Birliğin dirliğimizden geldiğini, dirliğimizi bozguna uğratmaya çalışanlara da izin vermeyeceğimizi dün nasıl ki kararlı bir şekilde dile getirdiysek, bugün yine aynı kararlılıkla dile getirmeye devam edeceğiz.

Diyanet-Sen olarak hiç bir surette fitne ateşini hiç kimsenin yakmasına izin vermeyeceğiz. Dün izin vermedik bundan sonra da izin vermeyeceğiz.

Bizlerde Dini Gercek Haber ailesi olarak '' Türk Milletinin göz bebeği olan Diyanet İşleri Başkanlığımızın ve onun değerli Başkanı Prof. Dr. Ali ERBAŞ hocamızın her daim yanında olduğumuzu ve Diyanet hizmetlerine katkı sağlamaya devam edeceğimizin bilinmesini buradan bir kez daha vurguluyoruz.''

Güncelleme Tarihi: 14 Kasım 2018, 09:33
banner179
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet Şahin Aydemir
Mehmet Şahin Aydemir - 8 ay Önce

Allah başkanımızı korusun.

Murat yolcu
Murat yolcu - 8 ay Önce

Diyanet reis-ini tebrik ediyoruz ALLAH yar ve yardımcınız olsun efendim

AŞKIN ÖZTÜRK
AŞKIN ÖZTÜRK - 8 ay Önce

SAYIN BAŞKANIM VE SAYIN CUMHURBAŞKANIM ALLAH SİZİ BAŞIMIZDAN EKSİK ETMESİN

Candostu
Candostu - 8 ay Önce

Hocam sen diyanet reisi sensin bi yaşli adam ziyaret etti diye bu kadar boş lafu güzar çokiyi ettiniz mhterem hcam

AŞKIN ÖZTÜRK
AŞKIN ÖZTÜRK - 8 ay Önce

DAHA BİR HAFTA ÖNCE URFA REKTÖRÜNÜ İSTİFA ETTİRDİLER ŞİMDİ SANA YÜKLENİYORLAR

Gürcan
Gürcan - 8 ay Önce

Her zaman diyanet işleri başkanımızın yanındayız.Başkanımız ne demişse odur.Dingörder

AŞKIN ÖZTÜRK
AŞKIN ÖZTÜRK - 8 ay Önce

BAŞKANIM DİK DUR EĞİLME MESELE ÖLMEKSE O İŞ SANA KALMAZ SENİNLEYİZ YETERKİ VATAN SAĞOLSUN

AŞKIN ÖZTÜRK
AŞKIN ÖZTÜRK - 8 ay Önce

DAHA BİR HAFTA ÖNCE URFA REKTÖRÜNÜ İSTİFA ETTİRDİLER ŞİMDİ SANA YÜKLENİYORLAR ALLAHA EMANET OL SAYGILAR

SIRADAKİ HABER