BASIN AÇIKLAMASI !

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'dan Sri Lanka'da meydana gelen terör saldırıları için bir basın açıklaması geldi.

BASIN AÇIKLAMASI !

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş dan Sri Lanka daki terör saldırısıyla ilgili basın açıklaması geldi.Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş yaptığı açıklamada ; 

Sri Lanka’da 3 kilise ve otelde meydana gelen, çok sayıda kişinin hayatını kaybetmesine ve yüzlerce insanın yaralanmasına neden olan terör saldırılarını şiddetle kınıyorum.

Savaşta bile mabetleri ve masumları dokunulmaz ilan eden bir dinin mensupları olarak menfur saldırıdan büyük üzüntü duyduğumuzu ifade ediyor, hayatını kaybedenlerin ailelerine ve uluslarına başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyorum.

Nerede ve kim tarafından yapılıyor olursa olsun, masum insanların hayatına kast eden her türlü saldırı; bütün dinî,  hukukî ilkelere aykırıdır ve insanlığın vicdanına karşı işlenmiş en büyük suçtur.

Farklılıkları düşmanlığa dönüştürerek korku ve güvensizlik oluşturma amacına hizmet eden bu tür saldırılar, dünya barışını, insanlığın ortak huzurunu ve geleceğini tehdit etmektedir.

Dolayısıyla tüm dünya ırk, inanç ve coğrafya ayrımı yapmaksızın terör faaliyetlerine ve saldırılarına karşı daha duyarlı ve hassas olmalı; bütün insanlığın huzuru ve yeryüzünün güvenliği için daha çok gayret göstermelidir.

Güncelleme Tarihi: 22 Nisan 2019, 15:50
banner179
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER