Ali Erbaş : “Dünyanın neresinde olursak olalım oraya iyiliği götüreceğiz”

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş Melbourne'daki Cami Dernekleri ve sivil toplum kuruluşları temsilcileriyle bir araya geldi.

Ali Erbaş : “Dünyanın neresinde olursak olalım oraya iyiliği götüreceğiz”

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, “Dünyanın neresinde olursak olalım oraya iyiliği götüreceğiz” dedi.

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Yeni Zelanda’da yaşanan cami saldırılarının, İslam'a ve Müslümanlara karşı nefretin hangi boyutlara geldiğini göstermesi bakımından ibretlik bir olay olduğunu söyledi.

Şehitlere rahmet dileyen Başkan Ali Erbaş, “Bu dönemde hem Yeni Zelanda'da hem Avustralya'da hiç din ayrımı yapmadan herkesin gözünün yaşının nasıl aktığını, buralarda farklı inançlardan insanların camilerimizin önüne nasıl çiçekler getirip üzüntüleri paylaştığını gördük. Dünyanın dört bir tarafından taziye ve destek için Christchurch kentine adeta akın eden herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Başkan Ali Erbaş, Allah’ın Kur’an-ı Kerim’de “Ölümü de hayatı da bakalım hanginiz daha güzel işler yapıyorsunuz diye sizi imtihan etmek için yarattık” buyurduğunu hatırlatarak,  söyleyerek devam etti.

Ali Erbaş ; “İmtihan dünyasındayız, iyilik de olacak kötülük de. Hayır da olacak şer de. Bizim nerede yer aldığımız önemli. Hayır ve şer ikileminde, iyilik ve kötülük karşıtlığında bizim nerede yer aldığımız önemli. Biz hep birlikte iyilikte yer alıyoruz. Biz hep ‘iyilikte ve takvada yardımlaşınız’ emrine uyan insanlarız. Yardımlaşmak, paylaşmak için ve yeryüzünde iyiliğin ulaşmadığı yer kalmasın diye çırpınan insanlar olarak buradayız. Dünyanın neresinde olursak olalım oraya iyiliği götüreceğiz ”dedi.

Başkan Ali Erbaş, “İnsana yapılan yatırım en önemli yatırımdır. Evlatlarımızı çocuklarımızı inançlı ahlaklı fertler olarak yetiştirmek için mallarımızı onların yolunda harcayacağız. Yarın amel defterlerimiz açıldığında, baktığımızda bir kul olarak orada göreceğiz ki, genç yetiştirmek, ahlaklı insan yetiştirmek için şu kadar gayret etmişiz, şu kadar mücadele etmişiz, bizim için kalıcı olan amellerimiz bunlardır” söyleyerek konuşmasını tamamladı..

Güncelleme Tarihi: 18 Nisan 2019, 11:49
banner179
YORUM EKLE
YORUMLAR
VEKİL İMAMLAR
VEKİL İMAMLAR - 3 ay Önce

Sayın diyanet başkanı aile muhtacken başkasına iyilik yapmak! ((( En hayırlı sadak aileye harcanan sadakadır. )))

SIRADAKİ HABER