Ali Erbaş Din Görevlileri İle Bir Araya Geldi

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Kırklareli’nde görev yapan din görevlileriyle toplantıda bir araya geldi.

Ali Erbaş Din Görevlileri İle Bir Araya Geldi

Kırklareli Üniversitesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıda konuşan Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, İslam’ı insanlara anlatmak vazifesinin Hazreti Peygamberin bir emaneti olduğunu ve din görevlisinin omuzlarında olduğunu ifade ederek, din görevlisinin kendisini din hizmetine adamış insan olduğunu söyledi.

Başkan Ali Erbaş, Hz. Peygamberin İslam’ı bilmeyenlere olan mücadele ederken nasıl üstün bir gayret gösterdiyse bugün din görevlisinin de bu sorumluluğu yerine getirirken yorulmak bilmeden çalışması gerektiğini belirtti.

Çocukların ve gençlerin sahih dini bilgi ile yetiştirilmesinin önemine değinen Başkan Ali Erbaş, “Çocuklarla, gençlerle aramızdaki engelleri kaldırmamız gerekiyor. Bu engelleri kaldırmanın yollarını, tuğlalarını biz döşüyoruz. İşte 4-6 yaş Kur’an kursları, ihtiyaç odaklı Kur’an kursları, haftanın her günü her yaş grubuna Kur’an eğitimi. Camilerimizi birer suffe haline getirelim.  Her camimiz bir mektep olsun, insanlarımızı dini konularda eğitelim” dedi.

Başkan Ali Erbaş, “Gençlere Değer Projesi”nin önemine dikkat çekerek, “Proje çerçevesinde her bir din görevlimiz, en az 10 gençle sohbet, söyleşi, kitap günleri, yemekli toplantı, gezi programları, yarışmalar gibi dini, sportif, sanatsal etkinlikler düzenleyecektir. Bu bağlamda Mevlidi Nebi Haftası, Camiler ve Din Görevlileri Haftası, Ramazan ayı gibi özel gün ve haftaların değerlendirilmesine özen gösterilecektir” diye konuştu.

banner178
Başkan Ali Erbaş, “Eğer biz şehrin manevi gelişimine damgamızı vuramıyorsak vazifemizi hakkıyla yerine getiremiyoruz demektir” dedi.

“Toplumun en güvenilir ismi biz olmalıyız”

Medya organları kurarak veya farklı yöntemlerle insanların dini duygularını istismar etmeye çalışanlarla ilgili uyarılarda bulunan Başkan Erbaş, televizyonlarda dua satıldığına işaret ederek din görevlilerinin çocukları, gençleri ve toplumun tüm kesimlerini sahih dini bilgiyle donatarak bu istismarlara engel olmaları gerektiğini kaydetti.

Başkan Ali Erbaş, din görevlisinin toplumda örnek bir insan olması gerektiğinin altını çizerek, “Bizim duruşumuz, yürümemiz, her davranışımız, hayatımız çocuklarımız ve gençlerimiz için bir örnek olmalı.  Toplumun en güvenilir ismi biz olmalıyız. Dini tebliğde, davette temsilimiz iyi olursa sözümüz daha geçerli, etkili ve tesirli olur” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 03 Nisan 2019, 18:11
banner179
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER