30 Yıldır Yapılmayanı Yapan Örnek İmam

30 Yıldır Yapılmayanı Yapan Örnek İmam

Tekirdağ Malkara ilçesi Yeni dibek köyünde 1986’dan bu yana Yeni dibek Camii’nde görev yapan imam hatipler Diyanet İşleri Başkanlığı’nın yaz Kur’an kursları adı altında yaz döneminde tüm ülke genelindeki camilerde yaz Kur’an kursları açılacak talimatına rağmen ne sebepledir ki bilinmez bu köyümüzün Camisi’nde bugüne kadar yaz Kur’an kursu hiç açılmamıştır.

Ne zaman ki bu camiye görevli olarak atanan Cengiz Güngör Hoca gelince, köyün camisinde 1986 yılından bu yana açılmayan yaz Kur’an kursunu açmış ve köyün gençlerini Camii ve Kuran ile buluşturmuştur.

Bu vesile ile Malkara ilçesi Yenidibek Camii İmam Hatibi Cengiz Güngör Hoca Efendi’nin köyün gençlerine göstermiş olduğu özveri, ilgi ve alakasından dolayı kendisini takdir ediyor, teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Köy ve kasabalarda buna benzer kurs açılmayan yerlerde görev yapan görevlilerinde biran önce bulundukları yerlerde kurs açmalarını temenni ediyoruz. Rıza-i Baliğ için çalışan tüm din gönüllüsü kardeşlerimizi de saygı ve hürmetle selamlıyoruz.

Din-Bir-Sen Genel Merkezi

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2019, 16:43
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ömer Taşkıngül
Ömer Taşkıngül - 2 hafta Önce

Hocam dan Allah razı olsun da o ilçeye hiç mi müftü atanmamış nerde imiş şimdiye kadarki müftüler .

SIRADAKİ HABER