2019 yılı 4/b sözleşmeli Personel Sınav Sonuçları ve Duyurusu !

2019 yılı 4/b sözleşmeli fahri öğreticisi, müezzin sözlü sınavına katılan adaylar için sınav sonuçları duyurusu..

2019 yılı 4/b sözleşmeli Personel Sınav Sonuçları ve Duyurusu !

2019 yılı 4/b sözleşmeli fahri öğreticisi, müezzin sözlü sınavına katılan adaylar için sınav sonuçları duyurusu; 

2019 Yılı 4-B Sözleşmeli İmam-Hatip, Kur'an Kursu Öğreticisi ve Müezzin-Kayyım (SÖZPER-2019-I) Sözlü Sınavı’na katılan adaylar, sınav sonuçlarını https://dibbys.diyanet.gov.tr/IKYS/Sinav/KurumDisi/ adresi üzerinden öğrenebileceklerdir.

Sözlü sınav sonucuna göre ilan edilen kontenjan sayısına girerek tercih yapmaya hak kazanan adaylar, tercih işlemlerini 01.04.2019 tarihinden itibaren 07.04.2019 tarihi saat 23:55’e kadar https://dibbys.diyanet.gov.tr/IKYS/Sinav/KurumDisi/ adresi üzerinden gerçekleştireceklerdir.

1. Adaylar yerleştirme sonuçlarını https://dibbys.diyanet.gov.tr/IKYS/Sinav/KurumDisi/ adresi üzerinden 08.04.2019 tarihinde öğrenebileceklerdir.

2. Tercihlere yerleştirme işlemlerinde sözlü sınav başarı puanı esas alınacaktır. Sözlü puanların eşit olması durumunda KPSS puanı yüksek olana, onun da eşit olması halinde KPSS’ye katıldığı öğrenim belgesinin mezuniyet tarihi önce olana, bu sürenin de eşitliğinde doğum tarihi önce olana öncelik verilecektir.

banner178
3. Tercihlerine yerleşemeyen adayların, tercih ekranında yer alan “re’sen yerleştirmeyi kabul ediyorum” bölümünü işaretlemeleri halinde, ait oldukları kontenjan grubunda boş kalan pozisyonlara re’sen yerleştirmeleri yapılacaktır.

4. Yukarıda belirtilen tarihler arasında ve usulüne uygun olarak tercih yapmayan adayların yerleştirme işlemleri yapılmayacaktır. İlgililere duyurulur.

Güncelleme Tarihi: 01 Nisan 2019, 17:13
banner179
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali
Ali - 3 ay Önce

Diyanet yine oldu hiyanet dayımız yoktu Hesabımız mahşere

Sebahat büyük
Sebahat büyük - 3 ay Önce

Baskan aciklama yapiyor Meb sistemindeki gibi yazili puanina gore sozlu puanin olmasi icin ama nedense uygulanmiyor burda bir cekiski var bence

SIRADAKİ HABER