2019 Diyanet İşleri Başkanlığı Muhtemel Sınav Tarihleri

2019 Diyanet İşleri Başkanlığı DİB Sınav Tarihleri Diyanet İşleri Başkanlığı, 2019 yılı için DİB sınav tarihleri ile ilgili

2019 Diyanet İşleri Başkanlığı Muhtemel Sınav Tarihleri

Adayların sınava girecekleri muhtemel tarihler, DİB sınavlarına ilişkin bütün detaylar ortaya çıktı.

Diyanet İşleri Başkanlığı, 2019 yılı için sınav takvimini yayınladı.

Muhtemel sınav takvimi içerisinde DİB duyurusu da yer aldı ve duyuruda takvimin adayların erişimine açıldığı belirtiliyor.

DİB Sınavları Ne Zaman Yapılacak? 2019 yılı için Hafızlık Tespit Sınavı, Yurtdışı Sözleşmeli Din Görevlisi Sınavı, İlçe Müftülüğü Sınavı, Hac Organizasyonunda Görevlendirilecek Din Görevlisi ve Diğer Görevlilere Yönelik Sözlü Sınavı, Müfettiş Yardımcılığı Sınavı, Sözleşmeli İmam-Hatip Alım Sınavı, Mesleki Bilgiler Seviye Tespit Sınavı, Diyanet İşleri Uzman Yardımcılığı Yarışma Sınavı, Din İşleri Yüksek Kurulu Uzman Yardımcılığı Yarışma Sınavı, Hac Organizasyonunda Görevlendirilecek Sağlık Personeline Yönelik Seçme Sınavı, İhtisas Kursu Giriş Sınavı ve diğer sınavların ne zaman yapılacağı henüz duyurulmadı.

DİB Sınavları Muhtemel Olarak Ne Zaman Yapılmaktadır?

banner178
Hafızlık Tespit Sınavı’na girmek isteyen adayların Diyanet İşleri Uzman Yardımcılığı Yarışma Sınavı ve Müşavirlik/Ateşelik ve Koordinatörlük sınavları her yılın Ocak ayında düzenlenmektedir. 

Eğitim görevliliği sınavları, Kur’an-ı Kerim öğretmenliği ve Din İşleri Yüksek Kurulu Uzman Yardımcılığı yarışma sınavları her yılın Şubat ayında düzenlenmektedir. Hac organizasyonlarında görevlendirilecek din görevlileri için düzenlenen sözlü sınavlar her yılın Şubat ve Mart ayında gerçekleşmektedir.

Murakıplık, vaizlik giriş sınavları, görevde yükselme sınavları her yılın Şubat, Mart ve Nisan ayında düzenlenmektedir.

Mesleki Bilgi Seviye Tespit Sınavı her yıl Mart, Nisan mayıs ayında gerçekleştirilmektedir. İhtisas Kurslarının yazılı sınavları Mayıs, sözlü ve uygulamalı, hazırlık tespit sınavları ise Temmuz ayında düzenlenmektedir.

Yurtdışı din görevlileri için sözlü sınav her yılın Ağustos ayında düzenlenmektedir. Umre organizasyonunda görevlendirilecek din görevlileri için sözlü mülakatlar her yılın Ekim ve Kasım ayında düzenlenmektedir.

Yurtdışı hafızlık tespit sınavları Kasım ayında, Sözleşmeli Kur’an Kursu öğreticiliği, imam-hatip, müezzin ve kayyımlık sınavları için takvim ise yine DİB tarafından ilerleyen tarihlerde duyurulmaktadır.


Diyanet Haber


 

DİNİ GERÇEK HABER

banner179
YORUM EKLE
YORUMLAR
Abdullah
Abdullah - 2 hafta Önce

Daha 2018 görevde yükselme sınavını açıklayamadı.senesi geldi nerdeyse .

SIRADAKİ HABER