Ramazan Muslu 34.İl müftüleri istişare toplantısının Amacını Anlattı

34. İl müftüleri istişare toplantısı

Ramazan Muslu  34.İl müftüleri istişare toplantısının Amacını Anlattı

4. gün boyuınca devam edecek olan toplantı. İstiklal marşıyla başlayan 34. İl müftüleri istişare toplantısı Program sözlerin en güzeli olan Allah kelâmı ile başbaşa bırakmak üzere Diyanet İşleri Başkanlığı mushafları inceleme ve kıraat kurulu üyesi Fatih Okumuşu mikrofona davet etti.

Diyanet İşleri başkanlığımızın son dönem faaliyetlerini anlatan Sinevizyon filminin ardından protokol konuşmalarına geçiyoruz.

Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Profesör Doktor Ramazan Mutlu mikrofona geçti ve... 

"Bismillahirrahmanirrahim bizleri yaratan yaşatan ve din hizmeti alanında istihdam eden Yüce Rabbimize sonsuz hamdü senalar olsun Hayatın her alanında bir süre yana senemiz olan sevgili peygamberimize ehli beytine ve ashabına salat ve selam olsun ayın başbakan yardımcım Muhterem Diyanet İşleri Başkanım değerli Başkan Yardımcıları ve birim amirleri değerli il müftülerim
 basınımızın değerli mensupları
,Hanımefendiler, beyefendiler. 

Sözlerime başlarken hepinizi hürmet ve muhabbetle selamlıyorum Allah'ın selamı rahmeti ve bereketi üzerinize olsun Diyanet İşleri başkanlığımız vatandaşlarımıza sunulan hizmetlerin değerlendirilmesi hizmetlerinin etkin verimli ve sistemli bir biçimde yürütülmesi Teşkilat mensuplarımız arasındaki iletişimin güçlendirilmesi ve bilgi paylaşımında bulunulması amacıyla düzenlenen 34 il müftüleri istişare toplantısına Hoş geldiniz başkanlığımız hem il ve ilçelerde sürdürdüğü hizmetlerinin sağlıklı bir biçimde sunulması.

banner178
Hem de değişen ve gelişen şartlar doğrultusunda din hizmetinin gelişmesinde önemli bir rol üstlenmektedir bu noktada bulunduğu şehrin manevi hayatını sevk ve idare eden il müftülerin izin tespit ve teklifleri sunum ve değerlendirmeleri son derece önem arz etmektedir.

Bu amaçla başkanlığımızca periyodik olarak il müftüleri istişare toplantıları tertip edilmektedir bugün burada bu toplantıların 34 sınıf gerçekleştiriyoruz açılışını gerçekleştirdiğimiz ve 4 gün boyunca devam edecek olan istişare toplantımızın hem geçmişin değerlendirmesini yapma hem bugünü konuşma hem de yarını planlama adına bizlere önemli fırsatlar sunacağı kanaatindeyiz Bu anlamda istişare toplantımız bizlere
Tecrübe paylaşımı yayında Kaldığımız hizmet politikasının parametrelerini yeniden değerlendirme Ortak sorumluluğumuzu ortak akılla nasıl yerine getirebileceğini Bizi düşünme imkanı sunacaktır istişare toplantısı programında amu düzeni ve güvenliği açısından Diyanet İşleri Başkanlığı ile işbirliği imkanları konferansımız olacaktır.


Diyanet il müftüleri istişare toplantısına Hoş geldiniz, 

1. olarak başkanlığımız hem il ve ilçelerde sürdürdüğü hizmetlerinin sağlıklı bir biçimde sunulması hem de değişen ve gelişen şartlar doğrultusunda 1000 hizmetinin gelişmesinde önemli bir rol üstlenmektedir Planlama adına bizlere önemli fırsatlar sunacağı kanaatindeyiz Bu anlamda istişare toplantımız bizlere tecrübe paylaşımı yanında başkanlığımızın hizmet politikasının parametrelerini yeniden değerlendirme Ortak sorumluluğumuzu ortak akılla nasıl yerine getirebileceğini Bizi düşünme imkanı sunacaktır istişare toplantısı programında amu düzeni ve güvenliği açısından Diyanet İşleri Başkanlığı ile işbirliği imkanları konulu konferansımız olacaktır Konferansı konunun uzmanı ve en üst düzey yetkilisi kamu düzeni ve güvenliği müsteşarı Sayın Profesör Dr lütfihak Alpkan verecektir 

2. olarak birimlerimizin öne çıkan faaliyetleri ile yapılması planlanan faaliyetlerin genel kurula sunumu ve müzakeresi yapılacaktır.

3 olarak açık Gürsu Oturumları gerçekleştirilecektir Bu bağlamda Diyanet İşleri başkanlığımızın hizmet stratejisi toplumumuzun Diyanet algısı ve başkanlığımızda beklentileri değişen dünyada din ve Diyanet hizmetleri başkanlıkça gerçekleştirilen faaliyetlerin Görünürlüğü Diyanet hizmetlerinde gerçekleşen gelecek perspektifi mis gibi başlıklar altında ele alınacaktır oturumlarda ele alınan konular ve dilek getirilen görüş ve öneriler daha sonra değerlendirmeye imkan verecek nitelikte raportör uzmanlarımız tarafından kayıt altına alınacaktır.

il müftüleri istişare toplantımız cuma günü öğleden sonraki değerlendirme ve sonuç bildirgesinin okunmasıyla sona erecektir cumartesi günü ise Türkiye Diyanet Vakfı'nın yeniden yapılandırma süreci Türkiye Diyanet Vakfı kaynak arttırımı ve hizmet çeşitliliği başlıkları çerçevesinde Vakıf çalışmalarımız farklı boyutları ile müzakere edilecektir programımız Cumartesi günü saat 13 de sona erecektir bu vesileyle 34 il müftüleri istişare toplantımızın teşkilatımız ülkemiz halkımız ve insanlık için hayırlı sonuçlara vesile olmasını ve bizlere yeni ufuklar açmasını cenabı haktan niyaz ediyorum Son olarak toplantımızı onurlandıran Başbakan yardımcımız Sayın Bekir Bozdağ Bey'e şükranlarımızı arz ediyorum yine toplantımıza iştirak eden ve gerçekleşmesinde Emeği geçen herkese ayrı ayrı teşekkür ediyor Selam ve saygılarımı sunuyorum" dedi.

Güncelleme Tarihi: 14 Mart 2018, 13:09
banner179
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER