İSLAM DÜŞMANI MEDYANIN OYUNLARI FETVA HATTINI KAPATTIRDI

Eski Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez...

İSLAM DÜŞMANI MEDYANIN OYUNLARI FETVA HATTINI KAPATTIRDI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan "Hocalarımız ne iş yapıyorlar? Niye sessiz kalıyorlar?" dese de görevini yapan Diyanet'i Türkiye'nin en büyük sorunu olan İslam düşmanı medya hedef almış ve Fetva Hattı'nı kapattırmıştı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kültür ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Dünya Kadınlar Günü Programı’nda konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bizim diyanet teşkilatımızın din işleri yüksek kurulu var. Çok çok vasıflı bütün ilim dallarında yetki sahibi olan hocalarımız var. Tefsirde fıkıhta bir çok. Hocalarımız ne iş yapıyorlar? Niye sessiz kalıyorlar?" diye sordu. 

İSLAM DÜŞMANI MEDYANIN OYUNLARI FETVA HATTINI KAPATTIRDI

banner178
Eski Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez'in döneminde büyük bir işleve sahip olan Alo Fetva Hattı, türlü oyunlarla kapatılmıştı. Mehmet Görmez çıktığı bir programda Fetva Hattı'nın neden kapatıldığını açıklamıştı. Mehmet Görmez, gazeteci kılıklı provokatörlerin çeşitli oyunlarla Fetva Hattı'nın kapatılmasına nasıl sebep olduğunu anlatmıştı.

Gazeteci kılıklı provokatörler, İslam düşmanlığının körüklemek ve İslam'ın hükümlerini çarpıtmak için "Lades günah mı?", "Mesajla boşanma gerçekleşir mi", "Sol elle yemek yemekte bir sakınca var mıdır?", "Yılbaşı bileti almak günah mı?" gibi sordukları sorularla İslam'ı yıpratmaya çalışmışlardı.

İSLAM DÜŞMANLIĞI YAPANLAR İÇİN YARGI HAREKETE GEÇSİN

Daha önce İslamı ve Diyanet'i hedef alan ve Fetva Hattı'nı kapattıran İslam düşmanı medya için duyarlı Müslümanlarlardan tepki gelmişti. İslam'a yapılan hakaretlerin ve çarpıtmaların önüne geçilmesi için Yargının harekete geçmesini istemişti.

Güncelleme Tarihi: 12 Mart 2018, 23:04
banner179
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER