Reklam

Erbaş:Milletimize Her Alanda Hizmet Etmenin Gayreti İçerisindeyiz

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, kadın il müftü yardımcıları ve başvaizleri kabul etti.

Erbaş:Milletimize Her Alanda Hizmet Etmenin Gayreti İçerisindeyiz
19 Şubat 2020 - 10:17 - Güncelleme: 19 Şubat 2020 - 14:05

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş,Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde kabulün ardından Diyanet İşleri Başkanlığı’na geçen kadın il müftü yardımcıları ve başvaizlere tavsiyelerde bulunan ve şu ifadelerine yer verdi,  “Elhamdülillah, milletimize her alanda hizmet etmenin gayreti içerisindeyiz. Din-i mübin-i İslam’ın anlatılması, yaşanması için milletimize yardımcı olma noktasında illerimizden, ilçelerimizden, köylerimizden mezralarımıza varıncaya kadar karış karış her tarafa yetişmeye çalışıyoruz. Kur'an kurslarımızla, camilerimizin kürsüleriyle, minberleriyle, mihraplarıyla, okullarımızda zaman zaman derslere girerek pek çok vesile ile din-i mübin-i İslam'ı anlatmaya çalışıyoruz” dedi.

Başkan Erbaş, “Kadınların, kızlarımızın sahih dini bilgiyle donatılmış olması sadece kendisi için faydalı bir şey değil, aynı zamanda eşi, çocukları, akrabaları, komşusu, herkes için önemli, herkesi etkiliyor. Dolayısıyla sizin yapmış olduğunuz hizmetlerin katsayısı çok daha fazla. Bunu hep görüyoruz. Alana gittiğimizde, yapmış olduğumuz il buluşmalarında, Kur’an kurslarımızın çok etkili eğitimlerinde görüyoruz ve Allah'a şükrediyoruz” dedi.

Kadınlara yönelik hizmetleri çok önemsiyoruz

Erbaş,Diyanet İşleri Başkanlığı olarak kadınlara yönelik hizmetleri çok önemsediklerini ifade ederek, İhtiyaç Odaklı Kur’an Kursları’yla, Aile İrşat Bürolarıyla yapılan hizmetlere dikkat çekti.

Din istismarını önleme noktasında hoca hanımlara büyük görevler düştüğünü kaydeden Başkan Erbaş, şu sözleriyle konuşmasına son verdi:

“Eğer sizler, hoca hanımlar iyi çalışırsanız inancımızı kimse istismar etmeye kalkamaz. Gittiğim illerde diyorum ki hoca hanımlara, sizler Kur'an kurslarınıza insanlar gelsin diye beklemeyeceksiniz, gelenleri okutacaksınız ama oturduğunuz mahalledeki her ev sizin için bir Kur'an kursu. Kapı kapı dolaşacaksınız, çalışacaksınız. Gideceksiniz halini hatırını soracaksınız. ‘Bir derdiniz bir tasanız var mı, ben bu mahallenin Kur'an kursu öğretmeniyim, Kur'an kursumuz şurada, buyurun gelin’ diye hanımları bizim ziyaret etmemiz gerekiyor. Ve öyle zannediyorum ki, yapmış olduğumuz faaliyetler içerisinde en etkili olan hizmet bu olacak.”

Dinigercekhaber.net

YORUMLAR

  • 0 Yorum