Diyanet ve İlahiyat Fakülteleri harekete geçiyor

Kamuoyunda tepkilere neden olan kadınlara yönelik bazı açıklamalar konusunda Diyanet İşleri Başkanlığı ile İlahiyat Fakülteleri ortak çalışmalar yapacak.

Diyanet ve İlahiyat Fakülteleri harekete geçiyor

banner178
Başbakan desteksı Bekir Bozdağ'ın yönergeıyla 81 il müftüsü Ankara’da bugün toplandı. 4 gün sürecek görüşmede Diyanet İşleri Başkanlığının eksikleri masaya yatırılarak, yeni dönemde Diyanetin nasıl daha aktif olacağı değerlendirilecek.


23 Mart’ta da İlahiyat Fakültesi dekanları Malatya’da bir araya gelecek. Toplantıya Başbakan yardımcısı Bekir Bozdağ ile Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş da katılacak. Daha sonrasında Başbakan desteksı Bekir Bozdağ, YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç ve Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş bir araya gelerek YÖK Başkanlığı ve Diyanet İşleri Başkanlığının ortak bir çalıştay düzenlemesi ve ortaklaşa iş geliştirmesini isteyecek. İlahiyat Fakültelerindeki hanım akademisyenler de Diyanet İşleri Başkanlığı tarağından düzenlenecek ortak çalıştayda bir araya gelecek.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Bolu 6. Olağan İl Kongresi'nde önemli açıklamalarda bulunmuştu. Son günlerde din adına açıklama yapanlara tepkisini yineleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Diyanet İşleri Başkanlığımız, tanrı bilimçılarımız, İlahiyat Fakültelerimiz bu mevzuda bir araya gelip istişareleri ile, şuraları ile gereken cevabı bunlara vermeli. Meydanı da boş bırakmamalı" demişti. 

banner179
YORUM EKLE
YORUMLAR
Leyla Doğan
Leyla Doğan - 1 yıl Önce

Haydi bakalım Ehli sunnet üzere bilinclendirmenizi umuyoruz bizleri...

Irfan meke
Irfan meke - 1 yıl Önce

Başbakan desteksı Bekir Bozdağ'ın yönergeıyla (ne demek?)

SIRADAKİ HABER