Reklam

Din İstismarıyla Mücadele Artacak

Merkez Birimleri İstişare Toplantısı’nda konuşan Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Başkanlık olarak yürütülen hizmetleri her açıdan büyütmeyi amaçladıklarını ifade ederek, “İnsanın değeri derdiyle ölçülür. Dolayısıyla hizmetlerimizi daha ileriye taşımanın gayreti içerisindeyiz” dedi

Din İstismarıyla Mücadele Artacak
16 Şubat 2020 - 19:52 - Güncelleme: 16 Şubat 2020 - 20:28

Prof. Dr. Ali Erbaş’ın katılımıyla başlayan,Diyanet İşleri Başkanlığı Merkez Birimleri İstişare Toplantısı Ankara’da başladı.

Toplantıda,Diyanet İşleri Başkanlığının stratejik planı çerçevesinde 2019 yılı içerisinde yapılan faaliyetler değerlendirilecek ve 2020 yılına dair planlamalar yapılacak.3 gün sürecek olan toplantıda açılış konuşmasını gerçekleştiren Erbaş,yapılan bu toplantının istişare toplantısı olduğunu belirtti.

Yapılan konuşmaların bazıları şu şekilde;

Din istismarıyla mücadele artacak

Din istismarıyla mücadele çalışmalarına değinen Erbaş, “Biz doğru din hizmetini, doğru dini bilgiyi insanlarımıza ulaştırma amacı ile çok işler yaptık. Ama yanlışı ortaya koymak, onu ortadan kaldırmak ve doğrusunu insanımıza ulaştırma noktasındaki yeni anlayış daha da gelişecek. Buna ne kadar ihtiyacımızın olduğunu yaşamış olduğumuz olaylar bize gösteriyor” diye konuştu.

Erbaş,Başkanlığın gençlik, aile ve mültecilere yönelik hizmetlerine de dikkat çekerek konuşmasına şöyle devam etti:

“Gençlik ve aile çalışmaları, 2018 yılında ‘Peygamberimiz ve Gençlik’, 2019 yılında ‘Peygamberimiz ve Aile’  konusunu Mevlid-i Nebi Haftasını teması olarak seçtik. Bu iki konu üzerinde sadece bir hafta süresince değil, önümüzdeki yıllarda sürekli bir şekilde konuyu merkezimizde tutmamız gerektiğini ortaya koyduk. Bu bir başlangıçtır. Tema olarak seçmiş olduğumuz konuları, çalışmalarımızın bir başlangıcı olarak kabul ediyoruz. Bu hep devam edecektir anlamına geliyor. Mülteciler en önemli konularımızdan birisi. Ülkemizde çeşitli ülkelerden başta Suriye ve Irak olmak üzere 5 milyon civarında mülteci var. Onlara yönelik yapmış olduğumuz hizmetler, sınır ötesi harekat bölgesinde yürüttüğümüz faaliyetlerimiz var.”

“Bizim için önemli olan inancımızın yüklediği sorumluluk ve milletimizin beklentisidir”

Devletin ve milletin Diyanet İşleri Başkanlığından daha çok hizmet üretmesini ve daha aktif olmasını beklediğine işaret eden Başkan Erbaş, “Zaman zaman takdir edenler, eleştirenler oluyor. Eleştiriler eğer iyi niyetliyse onlardan istifade etmeyi bilmemiz lazım. Demek ki beklentiler var ve bu beklentiler eleştiriye dönüşüyor. O zaman biz nerede yanlış yaptık, nereden eleştiri alıyoruz hemen oraya yoğunlaşmamız lazım. Bizim için önemli olan inancımızın üzerimize yüklediği sorumluluğun gereğini yerine getirmek ve milletimizin beklentisine en iyi şekilde cevap vermektir” şeklinde konuştu.

“Her bir arkadaşımızın seferberlik ruhuyla çalıştığını görmek bizi memnun ediyor”

Hizmetlerini her açıdan büyütmenin gayreti içerisinde olduklarını dile getiren Başkan Erbaş, “İnsanın değeri derdiyle ölçülür. İnsan derdi kadardır. Dolayısıyla hizmetlerimiz artarak devam ediyor ve biz bunu daha ileriye taşımanın gayreti içerisindeyiz. Bugün yüklendiğimiz görev, yeryüzündeki 8 milyara yakın insana karşı bize büyük bir sorumluluk yüklüyor. Bu şuurla çalışıyoruz, çalışmaya devam edeceğiz. Hamdolsun görevinin bilincinde, sorumluluğunun farkında, alanına hâkim bir kadromuz var. Her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Buradaki her bir arkadaşımızın seferberlik ruhuyla çalıştığını görmek elbette bizi memnun ediyor” diye konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum