ÇOCUK İHMAL VE İSTİSMARI, DİNLE, AKILLA, VİCDANLA VE AHLAKLA ASLA BAĞDAŞMAYAN, İNSANLIK DIŞI BİR TUTUMDUR

34. İl Müftüleri İstişare Toplantısı Sonuç Bildirgesi

ÇOCUK İHMAL VE İSTİSMARI, DİNLE, AKILLA, VİCDANLA VE AHLAKLA ASLA BAĞDAŞMAYAN, İNSANLIK DIŞI BİR TUTUMDUR

Allah'ın insanlığa emaneti ol. çocuklar,vicdan ve merhamet SÖZ konusu olduğun toplumun hassas terazileridir. Çocuk ihlal ve istismarı, dinle, akılla, vicdanla ve ahlakla asla bağdaşmayan, insanlık dışı bir tutumdur. 
Bilhassa kim çocuklarınım biyolojik ve psikolojik yeterlilikleri dikkatle durmadan, aile kuma ve anne olma sorumluluğunu taşıyan. çağa gelmeden. erken yaşta ve zorla evlendirilmesi kabul edilemez. 

banner178
Bugün kadınıyla erkeğiyle bireysel ve toplumsal olarak yaşadığımız sorulanların yaygınlaşmasında, medyada zaman zaman müşahede edilen ve olumsuzlukları sıradanlaştırma mahremiyeti hiçe sayan, şiddete teşvik eden, özensiz yayınların önemli bir etkisinin olduğu aşikardır. Bu sebeple medyanın aile değerlerimize uygun ve hassas bir yayın politikası izlemesi gerektirebilmektedir. 
Başkanlığımız bütün birimleriyle, şiddet ve istismarının her çeşidiyle mücadele etmeye devam aleminin aynı şekilde çocuk ve gençlerimize inancını, değerlerini, kültür ve medeniyetini itina yen onların aydınlık geleceğine rehberlik etmeyi öncelikli vazife addedilmektedir. Bu bağlamda Başkanlığımızın ihtiyaç odalı Kur'an kurslarının üst başlığı altında yürüttüğü, yetişenlerde eğitimi. 4.6 Yaş Grubu Kur'an kursları, Hafızlık eğitimi, gençlik koordinatörlükleri, aile ve dini rehberlik hizmetleri büyük önem ve arzu etmektedir. Söz konusu alanlarda kurum ve kuruludan ile işbirliğine devam edilecektir. 

Güncelleme Tarihi: 27 Mart 2018, 14:35
banner179
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER