Yeni Daire Başkanlarından 3 Bayan İl Müftü Yardımcısı..!

Daha resmiyet kazanmayan yeni atamalar dün gece saatlerinde yayımlandı.

Yeni Daire Başkanlarından 3 Bayan İl Müftü Yardımcısı..!

Daha resmiyet kazanmayan yeni atamalar dün gece saatlerinde yayımlandı.Yamınlanan atamalarda bazı atanan daire başkanlarının bayan olması dikkatleri çekti.  Daha önce Kadın İl Müftü Yardımcılarını atayan Diyanet, Murakıp ve Kadın Başkan Yardımcısı ile yoluna devam etti. Bugün yayımlanan ama resmi olmayan atamalarla Diyanet İşleri Başkanlığı bazı Daire Başkanlıklarını da bayan hocalara teslim etti.En kısa sürede Resmi Gazetede yayımlanması bekleniyor.

3 Bayan İl Müftü yardımcısı bazı daire başkanlıklarına atandı 

Betül Şimşek Öztürk (Mersin İl Müftü Yardımcısı)

Yeni Görevi : Dinler ve Kültürel Arası İlişkiler Daire Başkanlığı 

Betül Şimşek Öztürk kimdir?

1980 Konya’nın Çumra ilçesinde dünyaya geldi. İlk ve orta tahsilini aynı yerde, liseyi 1999 yılında Konya’da tamamladı. 2003’de Marmara Üniversitesi İlahiyat fakültesinden mezun oldu. 2007 yılında Selçuk Üniversitesi Hadis Bilim Dalı’nda “İbn Hacer el-Askalânî'nin (v.852/1449) hadis usûlcülüğü”  isimli teziyle yüksek lisansını tamamladı. Halen Necmettin Erbakan Üniversitesi Hadis Bilim Dalı’nda doktora çalışmasına devam etmektedir.

2004 yılında Kuran Kursu Öğreticisi olarak Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesinde göreve başladı. Uluslararası İlahiyat Programı kapsamında çeşitli dersler verdi. Hasan Hüseyin Varol Hoca Efendi’den tashih-i huruf ve kıraat dersleri aldı. 2014-2017 yılları arasında Selçuk Dini İhtisas Merkezi’nde 25. Dönem kursiyer olarak eğitimini tamamladı akabinde Konya/Kadınhanı ilçe vaizi olarak atandı. 15.01 2017 tarihinde görevine başlayan Betül Şimşek Öztürk, evli ve iki çocuk annesidir.

Esma ERTEM -Denizli İl Müftü Yardımcısı

Yeni görevi :Hac ve Umre Eğitimi  Daire Başkanlığına,

Konya Ereğli İmam Hatip Lisesi’nden 1995’de ve 2002’de Selçuk Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nden mezun oldu.

2004’te Muş İl Vaiz’i olarak atandı.

2005 – 2011 yılları arasında Konya İl Vaiz’i olarak görev yaptı.

2011 – 2016 yılları arasında Gaziantep İli Şehitkamil İlçe Vaizliği, Gaziantep İl Vaizliği, Gaziantep Din Hizmetleri ve Eğitim Şube Müdürlüğü ile beraber 1,5 yıl tedviren Gaziantep İl Müftü Yardımcılığı görevini yürüttü.

Konya İl Vaiz’i olarak görev yaparken Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yapılan İl Müftü Yardımcılığı sınavını kazanarak Denizli İl Müftü Yardımcılığına atandı.

İl Müftü Yardımcısı Esma ERTEN, hali hazırda, Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde Yüksek Lisansı’na devam etmektedir. Evli ve 2 çocuk annesidir.

Saliha BİLGİÇ-Konya İl Müftü Yardımcısı

Yeni Görevi :Yaygın Din Eğitimi Daire Başkanlığına

Saliha BİLGİÇ Kimdir?

Konya’nın Çumra ilçesinde doğdu. İlk ve orta öğrenimini aynı yerde tamamladı.1987 de İHL’den mezun oldu. Atatürk Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden 1993 de mezun oldu. Diyarbakır Ergani İHL ve Adana İHL de sekiz yıl Meslek dersleri öğretmenliği yaptı.

Diyanet İşleri Başkanlığının açmış olduğu vaizlik sınavını kazanarak 2002 de Adana Merkez Vaiziolarak yedi yıl vaizlik yaptı. Başkanlığın bayanlara yönelik açmış olduğu İl Müftü Yardımcılığı sınavını kazanarak 2009 da Adana İl Müftü Yardımcılığı görevine başladı. 2014 yılıyla birlikte Konya İl Müftü Yardımcısı olarak bu görevine devam etmektedir.

Selçuk Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Temel İslami Bilimler Tefsir Dalından Yüksek lisansını yaptı. Evli ve dört çocuk annesidir.

Bayan Hocalarımıza Yeni görevlerinde başarılar diliyoruz.Allah Utandırmasın.

DİNİ GERÇEK HABER / ÖZEL

banner179
YORUM EKLE
YORUMLAR
Türkan pınar çiğdem
Türkan pınar çiğdem - 7 ay Önce

Helal olsun bayanlarımıza biz her yerde görevimizi yaparız yeterki biz isteyelim. Allah yolunuzu açık kardeşlerim.

SIRADAKİ HABER