VEKİL İMAM-HATİP SÖZLÜ SINAV DUYURUSU

İL MÜFTÜLÜĞÜNDEN VEKİL İMAM-HATİP SÖZLÜ SINAV DUYURUSU

VEKİL İMAM-HATİP SÖZLÜ SINAV DUYURUSU

ARTVİN İL MÜFTÜLÜĞÜNDEN VEKIL İMAM-HATIP SÖZLÜ SİNAV DUYURUSU

Artvin ili bünyesinde münhal bulunan aşağıda unvanı, sınıfı, adedi ve müracaat şartları belirtilen kadroya 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunun 86. Maddesine istinaden sözlü sınavla Vekil İmam-Hatip alınacaktır. 


 
Unvanı Hizmet Sınıfı Kadro/ Dr Kadro Adedi Cami Grubu Kadronun Bulunduğu


II. Sınava Katılmak isteyen Adaylarda Aranan Şartlar

1- 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin (A) bendinde belirtilen şartları taşımak,

2- Diyanet İşleri Başkanlığının ilgili yönetmeliklerinde ön görülen Din Hizmetleri Sınıfında çalışan personel için aranan "Ortak Nitelik" şartını taşımak,

3- Sınav başvurusunun son günü itibariyle en az İmam-Hatip Lisesi düzeyinde dini öğrenime sahip olmak,

4- Lisans mezunları için 2016 yılı KPSS (B) grubu KPSSP-124, Ön Lisans mezunları için KPSSP-123 Ortaöğretim mezunları için KPSSP-122 puan türünden en az 60 (altmış) puan almış olmak, 5- Başkanlığımız teşkilatında 657 sayılı Devlet Memurları Kanunumın 4-B maddesi uyarınca sözleşmeli pozisyonda çalışıyor olmamak.

M. Başvuru, Sınav, Yerleştirme İşlemleri ve Diğer Hususlar

a) Başvuru işlemleri

banner178
1- Yukarıdaki şartları taşıyan adaylar, 19.02.2018-05.03.2018 tarihleri arasında sözlü sınav için EK-1 Başvuru Formunu doldurarak istenilen belgeler ile birlikte İl Müftülüğüne müracaat edeceklerdir.

2- Başvuru formundaki bilgiler ile başvuru için gerekli olan belgelerdeki bilgilerin doğruluğu tespit edildikten sonra adayların başvuruları kabul edilecektir. Belgeleri eksik olan adayların başvurulan kabul edilmeyecektir.

3- Başvuru işlemlerinin hatasız, eksiksiz ve duyuruda belirtilen hususlara uygun olarak yapılmasından adayın kendisi sorumlu olacaktır.

4- Bu duyuruda belirlenen esaslara uygun olmayan başvurular ile postadaki vaki gecikmeler ve 05.03.2018 tarihinden sonra yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

b) Sınav İşlemleri

1- Sözlü sınav, 06.03.2018 tarihinde saat 09.00'dan itibaren Artvin İl müftülüğünde yapılacaktır. 2- Adaylar, sözlü sınava gelirken T.C. Kimlik No'lu kimlik belgelerinden birini (nüfus cüzdanı, pasaport veya sürücü belgesi) yanlarında bulunduracaklardır. 3- Sözlü sınava girmeye hak kazandığı halde ilan edilen sınav tarihinde sınava katılmayan adaylar sınav hakkını kaybetmiş sayılacaktır. Söz konusu adaylara her ne sebeple olursa olsun ikinci bir sınav hakkı verilmeyecektir.

4- Sözlü sınavda başarılı sayılmak için en az 70 puan almak şarttır.

5- Sınav sonuçları, Müftülüğümüz internet sitesinden ilan edilecektir.

c) Yerleştirme İşlemleri

1- Sözlü sınav sonucu başarılı olan adaylar arasından, en yüksek puanı bulunan adaya münhal cami tercih hakkı verilecektir.

2- Başarı sıralamasında sözlü sınav puanı en yüksek adayın ataması yapılacaktır. 
 

banner179
YORUM EKLE
YORUMLAR
İMAM HATİPLİ VEKİL BİLE OLAMAZ DURUMA DÜRÜŞÜRÜLDÜ
İMAM HATİPLİ VEKİL BİLE OLAMAZ DURUMA DÜRÜŞÜRÜLDÜ - 1 yıl Önce

ŞUANDA BURDA BİR VEKİLLİK İÇİN 500TANE İMAM HATİPLİ İL MÜFTÜLÜĞÜNE MÜRAACAT YAPTI İMAM HATİPLİ AKLINI BAŞINA AL HAKKINI KİMSEYE YEDİRME BABANIN OĞLU BİLE OLSA HAKKINIZI YİYENLERE NAMUS ŞEREF GURUR HAYSİYETİN
ZLE OYNATMAYIN ACIMAYIN ACINACAK DURUMDAYIZ şuan

SIRADAKİ HABER