Ücretsiz DHBT Deneme Sınavı

Diyanet İşleri Başkanlığı Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testi (DHBT), Diyanet İşleri Başkanlığı'nın Kur'an kursu öğreticisi, imam-hatip ve müezzin-kayyım alımları

Ücretsiz DHBT Deneme Sınavı

Diyanet İşleri Başkanlığı Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testi (DHBT), Diyanet İşleri Başkanlığı'nın Kur'an kursu öğreticisi, imam-hatip ve müezzin-kayyım alımlarında yapmış olduğu yeterlilik sınavı yerine yapılan bir sınavdır. 


Diyanet İşleri Başkanlığımız Kur'an kursu öğreticisi, imam-hatip ve müezzini-kayylm kadrolarına ilk kez açıktan veya sözleşmeli olarak atanacaklarda, ÖSYM tarafından yapılan sınav sonucunda her bir unvan için verilen yeterliliğe sahip olma şartı aramaktadır. 


banner178
ÖSYM tarafindan gerçekleştirilen söz konusu sınavın yeterlilik sınavlarından farklı yanları olduğu, ezberci sistem yerine mantık, akıl yürütme ve yoruma dayalı olması nedeniyle sınava girecek adaylarımızın sınav ve sınav sürecine ilişkin bilgi sahibi olmalarının başarılarını artıracağı malumunuzdur. 


Bu çerçevede, adaylarımızın sınavdaki başarılarına katkı sağlamak amacıyla, Selçuk Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi (SELÇUKSEM) tarafından ilahiyat Fakültesi Öğretim Elemanlarına, "DHBT Deneme Sınavı" hazırlatılmıştır.

İnternet üzerinden ve ücretsiz olarak yapılması planlanan deneme sınavı ile adaylarımızın söz konusu sınava ilişkin bilgi düzeylerinin belirlenmesine yardımcı olmak amaçlanmıştır.

Güncelleme Tarihi: 22 Mart 2018, 11:35
banner179
YORUM EKLE
YORUMLAR
Murat Demir
Murat Demir - 1 yıl Önce

Sinav

SIRADAKİ HABER