Teknolojik Vaizler Geliyor ! 

Bursa İl Müftülüğü bir yıllık faaliyetleri çerçevesinde 2017 yılının bir değerlendirmesini yapmak ve 2018 yılında yapılacak olan faaliyetler hakkında bilgi vermek amacıyla...

Teknolojik Vaizler Geliyor ! 


Bursa İl Müftülüğü bir yıllık faaliyetleri çerçevesinde 2017 yılının bir değerlendirmesini yapmak ve 2018 yılında yapılacak olan faaliyetler hakkında bilgi vermek amacıyla yeni hizmet binasında kahvaltılı basın toplantısı düzenledi.
İl Müftüsü Turan, İl Müftü yardımcıları Mustafa Uyar, Sedanur Sezen, İbrahim Halil Demir’inde hazır bulunduğu basın toplantısında 2017 yılında yapılan çalışmalarla 2018 yılında gerçekleştirilmesi planlanan faaliyetleri anlattı.

'Mobil vaiz' ve 'Mobil irşat' ekipleri oluşturacağız.

banner178

Turan, “Biz insanımıza sadece camide ulaşıyoruz. Vaazları, hutbeleri gelirlerse dinliyorlar. Peki gelmeyenler ve ulaşamadığımız insanlar yok mu? var.

Onlar için çok yakın zamanda 'mobil vaiz' ve 'mobil irşat' ekipleri oluşturacağız.

Bu arkadaşlarımız bize gelemeyenin ayağına gidecek. Esnafa, fabrikalara, okullara, hastanelere ve kahvehanelere gidecek. Orada vatandaşla birebir görüşerek o alanla ilgili bizim ne yapmamız gerektiğini ve beklentilerini öğreneceğiz. Biz insanımıza bir şekilde ulaşmayı arzu ediyoruz. İnşallah Bursa’yı baştan sona bu şekilde tarayacağız” dedi.

Güncelleme Tarihi: 31 Ocak 2018, 21:21
banner179
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER