Otizm Spektrum Konferansı Verildi

Otizm Spektrum bozukluğu olan bireylere yönelik eylem planı kapsamında...

Otizm Spektrum Konferansı Verildi

Aydın Aile ve Sosyal Politikalar  İl Müdürlüğü tarafından, 20 - 21 Ocak saat 09:00 ile 17:00 saatleri arasında  Müdürlüğün Konferans Salonunda düzenlenen faaliyete;

banner178
Araştırma  görevlileri, özel eğitim öğretmenleri, sosyal çalışmacılar, psikologlar, sosyologlar ve Aydın İl Müftülüğü Engelli Koordinatörü olan İl Vaizi Kadir KÜÇÜK katıldı.


 Aydın İli için hazırlanan Otizm Spektrum bozukluğu olan bireylere yönelik eylem planı kapsamında, Adnan Menderes Üniversitesi Özel Eğitim Bölümü Başkanı Yrd. Doçent Dr. Ahmet BİLDİREN, Özel Eğitim Öğretmeni Sinem KOÇ, Üniversite Araştırma Görevlileri Kadriye UÇAR ve Selin GÖKÇEN  yaptıkları sunumda,otizmli çocukların eğitim başta olmak üzere genel sorunlarına dikkat çekip otizmin tanımı ve belirtileri, ilgili ailelere ve topluma düşen görevler,  otizmli çocuklara yeni beceri ve davranış kazandırma, otizmli çocuklarda görülen problem davranışlarla baş etme stratejileri, otizmli çocuklar için eğitim etkinlik çizelgeleri  ve otizmli çocuklar için öğretim yöntemleri vb. konularında bilgiler verdiler.
Eğitim seminerinin sonunda, bundan sonraki süreçte yapılması planlanan faaliyetler değerlendirildi.  

 

Güncelleme Tarihi: 31 Ocak 2018, 11:32
banner179
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER