Mülakatlarda 5. Gün ! Bugünün Soruları Burda...

İşte Sorulan Sorular...

Mülakatlarda 5. Gün ! Bugünün Soruları Burda...

> Sa arkadaşlar ben istanbul haseki(pendik) de 2. Komisyonda sınava girdim.. Kuranı kerim okudum. Tecvit tahlil yaptırdılar. Vakfın çeşitlerini ve hukmü ra nın hallerini sordular.. ezber olarak yasin nebe ve duha aşagısı oldugunu söyledim.yasınden ve fil suresini sordular.. fil süresinden tekbire geçiş nasıl olur dıye sordular. Sadece zinnureyn nedemek onu sordular..Bide din tanımını sordular..

> Selamun aleyküm bugün izmir'de girdim. 
"yüzüne 4-5 satır tahkik , sonra hadr devam
"bugün izmir'de girdim. 
"Yasin mülk ve leyl sordular
herhangi bi yerden Ayeti okuyor devam et diyor 
"100 gr altın zekatı, borcum var benım düşermiyiz?
"iskat nedir
"arapça hadis okuyor anlamanı bekliyor

Allah hepımıze hayırlısı nasip etsin

banner178
> Hocalarım dün mülakata manisada girdim ilk önce kuranın herhangi bir yerini aç dediler yarım sayfa okuttular okuduğun yerde hangi tecvit var sordular 3 sayfa ezber okuttular iki ilmihal bilgisi sordular bide komşuluk haklarıyla ilgili kısa sohbet yapmamı istediler ama okuyuşunuz çok mükemmel değil dediler peltek harfleri kaçırıyorsunuz burda puan kırarlarmı bilgilendirirseniz sevinirim

> Arkadaslar ben bugün İzmir'de 2. komisyonda İlahiyat İmam Hatip kategorisinden girdim. Öncelikle kendinizi tanıtın dediler. Kendinizi iyi tanıtmanızı bekliyorlar. Daha sonra bilgisayar hatlı Kuranı Kerimden yüzüne tahkik üzere 4 satır okudum yan sayfaya gecip hadr oku dediler 6 satır kadar hadr okudum. Daha sonra ezber olarak Yasin 6. sayfa başı Mülk 2.sayfa başından 2-3 ayet ve Adiyatı sordular. Daha sonra Cuma hutbesinin ikinci kısmını ve nikah duasını sordular. Daha sonra ilmihalden zaruratı diniyyeyi ve şafilere göre cuma hutbesinin rukunlarını sordular.
2.Komisyonda bir tane kesin ilmihal sorularından şafilere ait bir mesele soruyorlar benden öncekilerin hepsine sordular mesala besmele şafilere göre ayet mi fatiha şafilere göre hükmü vs.Ezberlerden Fetih ve Hücurattı kimseye sormadılar.
Komisyonda ağırlıklı sorulan ezberler Adiyat Hümezze Karia Tekasür Tarık Fecr Ğaşiye Mülk 2. ve 3. sayfaların başı Yasin 2. 4. ve 6. sayfaların başı ve Cuma Hutbesi Ezan Cenaze ve Nikah duaları Tekasürün hümezzenin anlamları Saime nedir?Gazzali hangi mezhepdendir?Sen birinin bahçesine girdin elma çaldın bu elma e.sünnete göre rızk mıdır? Sadaka-ecel ilişkisi?

> Bugün Ankara da lisans kkö den mülakata girdim Öncelikle kendinizi tanıtın dediler. Daha sonra bilgisayar hatlı Kuranı Kerimden herhangi bir yeri açtırdılar.Yüzüne tahkik üzere 6 satır okuttular. sonra hadr oku dediler 3 satır kadar hadr okudum. Daha sonra ezberlerin neler diye sordular.yasin 3 sayfadan başla dediler. rahman, leyli sordular. nisap ve miktarlarını havaice asliyesine neler girer ve kıyas nedir diye sordular.Rabbim hayırlısı neye onu nasip etsin. mülakata gireceklere Allah yardımcıları olsun.

> Yasin 6 mulk son sayfa humeze gasiye bir satir okudum.Hutbe okuttular ezan duasi ve ezan. Son olarak fikihtan efali mukellefini say çık dediler

Güncelleme Tarihi: 03 Şubat 2018, 18:17
banner179
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER