Kuran kerim Yarışmasına ilk kez bir müftü katıldı

Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun...

Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun, TRT1’de ekranlara gelen Kuran-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması’na katılan İlçe MüftüMahmut Çelikoğlu’nu tebrik etti.


TRT1’de yayınlanan yarışmaya din görevlisi olarak ilk kez bir müftünün katıldı


Başkan Özaltun, yaptığı açıklamada, TRT1’de yayınlanan yarışmaya din görevlisi olarak ilk kez bir müftünün katıldığını belirterek “Beyşehir’de uzun süredir İlçe Müftüsü olarak görev yapan Müftü Mahmut Çelikoğlu hocamızın sözkonusu yarışmaya katılma cesaretini gösterip ilçemizi bu anlamda TRT1 ekranlarında başarıyla temsil etmesinden dolayı yaşadığımız gurur ve onuru ifade etmek istiyorum. İlk kez bir müftünün bu yarışmaya katıldığı hususu, program sunucusu tarafından da yarışmada dile getirildi.

İlçe Müftümüz Çelikoğlu’nun böyle bir yarışmaya katılmasını, ilçemizin tanıtımı açısından da önemli buluyoruz. Hem kendisi yarışırken hem de bu vesile ile ekranlara gelen görüntüler sayesinde ilçemizin her yönüyle tanıtımına katkıda bulunmuştur. Yarışmada hocamızın ay finaline kalma şansını kıl payı yitirmesine ise üzüldük. Çünkü, önce ay finaline kalarak yoluna devam etmesi, sonrasında ise Türkiye finaline katılıp burada derece elde etmesini çok arzu ediyorduk. Buna rağmen, bizim gönüllerimizdeki birincimiz Müftü hocamızdır” dedi. 

TÜM DUYURULARDAN İLK HABERDAR OLMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Güncelleme Tarihi: 14 Şubat 2018, 15:47
banner179
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER