İstanbul Diyanetten İlan

İlimiz ilçe müftülüklerinde İmam-Hatip veya Müezzin-Kayyım olarak görev yapmakta iken askerlik

İstanbul Diyanetten İlan

İlimiz ilçe müftülüklerinde İmam-Hatip veya Müezzin-Kayyım olarak görev yapmakta iken askerlik, aylıksız izin, görevden uzaklaştırma, geçici görevlendirme, hastalık vb. nedenlerle görevden ayrılan cami görevlilerinin yerine ek listede yazılı bulunan kadrolara yarışma sınavı ile açıktan Vekil İmam-Hatip ve Vekil Müezzin-Kayyım ataması yapılacaktır. A- SINAVA KATILMAK İSTEYEN ADAYLARDA ARANAN ŞARTLAR

1- 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak.

2- Diyanet İşleri Başkanlığı Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinin 5 inci maddesinin (b) bendindeki “Ortak Nitelik” şartını taşımak.

3- Vekil İmam-Hatiplik için en az İmam-Hatip Lisesi mezunu olmak.

4- Vekil Müezzin-Kayyımlık için hafız olup, lise veya dengi okul mezunu olmak.

5- 2016 yılı KPSS (DHBT) sınavından 60 (altmış) ve üzeri puan almış olmak.

6- İmam Hatiplik veya Müezzin Kayyımlık yapmaya mani bir engeli bulunmamak.

7- Başkanlığımız bünyesinde halen Vekil İmam-Hatip, Vekil Müezzin-Kayyım veya sözleşmeli pozisyonda çalışıyor olmamak.

B- BAŞVURU İÇİN GEREKLİ BELGELER

1- Ek-1 form dilekçe (İl Müftülüğünden temin edilecek.)

2- 2016 Yılı KPSS (DHBT) sonuç belgesi.

3- Vesikalık fotoğraf. (1 adet)

C- BAŞVURU İŞLEMLERİ

1- Başvuru yapmak isteyenler, ilanda belirtilen camilerden sadece biri için müracaat edebileceklerdir.

2- Belgeleri eksik olan adayların müracaatları kabul edilmeyecektir.

3- Müracaatlar en geç 12/01/2018 Cuma günü saat 17:00’a kadar istenen belgelerle birlikte şahsen yapılacak, belirtilen tarih ve saatten sonra müracaatlar kabul edilmeyecektir.

SINAV İŞLEMLERİ

1- Adaylar, sınava gelirken İstanbul Müftülüğünün //istanbul.diyanet.gov.tr adresinden alacakları Sınav Giriş Belgesi ile_T.C kimlik no Tu kimlik belgelerinden birini (nüfus cüzdanı, pasaport veya ehliyet) yanlarında bulunduracaklardır.

2- İlan edilen tarihte sınava katılmayanlar sınav hakkını kaybetmiş sayılacak ve adaya ikinci bir sınav hakkı verilmeyecektir.

D- SINAV SONUÇLARI VE ATAMA İŞLEMLERİ

1- Sınav sonuçları, sınavların bitimi ve işlemlerin tamamlanmasının ardından İl Müftülüğümüzün //istanbul.diyanet.gov.tr adresinden ilan edilecek olup adaylara ayrıca tebligat yapılmayacaktır.

2- Sözlü sınavda 70 (yetmiş) ve üzeri puan alanlar başarılı sayılacaktır.

3- Başarılı sayılanlardan en yüksek puan alan müracaat ettiği caminin Vekil İmam-Hatip veya Vekil Müezzin-Kayyım kadrosuna ataması yapılacaktır.

4- Puanların eşit olması halinde sıralama 2016 yılı KPSS (DHBT) puanı yüksek olana, bu puanın da eşit olması halinde, hafızlık ve öğrenim durumuna göre yapılacaktır.

E- SINAVI KAZANANLARDAN İSTENECEK BELGELER

1- T.C. kimlik nolu nüfus cüzdanı fotokopisi.

2- En son öğrenim durumunu gösterir belgenin aslı ve fotokopisi.

3- Varsa Hafızlık Belgesi aslı ve fotokopisi.

4- Askerlik Belgesi

5- Adli Sicil Kaydı

F- DİĞER HUSUSLAR

1- Sınav işlemleri süresince adayın beyanı esas alınacaktır. Gerçeğe aykırı belge ve beyanda bulunduğu tespit edilenlerin başvuru ve sınavları geçersiz sayılacağı gibi atama yapılması halinde de görevle ilişiği kesilecektir.

2- Sınav ve atama sürecinde İl Müftülüğümüzün internet sitesinde yapılan tüm duyurular tebligat sayılacaktır. Ayrıca bildirim yapılmayacaktır. 3- Bu sınav, sadece ek listede ilan edilen cami kadroları içindir.

İlk Müracaat tarihi : 29.12.2017 Son Müracaat tarihi : 12.01.2018 Sınav Tarihi ve Yeri : 17.01.2018 (Sınav Yeri İl Müftülüğümüz web sitesinde ilan edilecektir. Sınav Yeri Sınav Giriş Belgesinde yer alacaktır.)

banner179
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER