İmam ve müezzinlere diyanet sınavsız nakil geliyor

Diyanet işleri başkanlığı imam müezzinlerde diyanet sınavsız nakil getiriyor.

İmam ve müezzinlere diyanet sınavsız nakil geliyor

Uzun zamandır planlanan ve yapılmayan özellikle imamların yer değiştirme zorluğuna neden olan uygulamayı diyanet işleri başkanı gelir gelmez el attı ve düzenledi. buna göre artık imam ve müezzinler nakillerde mulakata girmeden de atanabilecek. peki bu nasıl olacak sizler için ayrıntılı olarak arastırdık. nasıl bir düzenleme var.

Diyanet yeni yonetmeliğine Sınav yönetmeliğinin 18/1-ç maddesi çerçevesince (d) grubu köy ve kasaba cami/mescitleri ile büyükşehir statüsündeki illerin il ve ilçe merkezi dışındaki mahallelerinde münhal bulunan cami/mescit kadrolarına MBSTS’den en az 50 puana sahip olan ve ilçe müftülüğünün teklif ettiği il müftülüğünün onayladığı adayların atanması yapılabilir.

Sınavsız neye göre atanacak?
1) MBSTS paunı  yüksek olana, eşitse
2) Görev yılı fazla olana,
3)Hafız olana,

banner178
4) Öğrenim düzeyi yüksek olana öncelik verilecektir.
 
Diyanet Sınavsız nakil nasıl olacak?
Bu maddeye göre daha önce 3 ay olan d gurubu camilerin boş kalma sartını kaldırıp artık muracaat eden birden fazla kişi yoksa direk atanacak. yani mulakata girmeden atanabilecek.

Peki mulakat hiç mi olacak?
Eğer d gurubu camiye birden fazla kişi muracat edecekse burada yine mulakat olacak. ayrıca A B C grubu camileri ve merkez şehir merkezi D grubu camileri için mulakat yine olacak.diyanet sınavsız nakil sadece köylerde gecerli olacak.

Güncelleme Tarihi: 02 Mart 2018, 17:13
banner179
YORUM EKLE
YORUMLAR
Yener
Yener - 8 ay Önce

Gitmeyin 4b arkadaşlar kadrolular da gitmeyecegine gore fellik fellik hoca arasınlar.sizi dusunmeyeni sizde dusunmeyin.

muftulukhaberler
muftulukhaberler - 1 yıl Önce

birebir yazarlarımızın yazdığı yazıyı kopyalayıp kaynak vermemeniz bizleri üzmüştür.

Emre Bingöl
Emre Bingöl - 5 ay Önce

Üstadım benm bir sorum olcak. Ben aksarayin bir kasabasında ki d grubu bir camiye dilekçeyle gidebilir miyim. Bir arkadaş sadece koy için geçerli kasabaya gidemezsin dedi. Bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim.

Mehmet Demir
Mehmet Demir @Emre Bingöl - 2 ay Önce

Gidecegimiz yer 3 ay munhalse sinavsiz ilce atayabilir .

Bünyamin
Bünyamin - 5 ay Önce

Msbts nedir yaa ÖSYM nın yaptıgı sınava biz sınav demiyoruz paramız gidecekse diyanete gitsin ben ilçeden C gurubu camiden D gurubu kendi köyümdeki köy camisine gidemiyorum sırf bu puan yüzünden bir buçuk puan düşük olduğu için puanım olsa zaten çatır çatır sınava giderdim. Msbts puanı esas alınıyorsa sınavsız geçiş demenin anlamı ne illa ankara da tanıdıklarımız mı olacak.hiç sınavsız puansız il ve ilçe merkezlerine gidenleri de gördük yakın zamanda dayımız olmayınca olmuyor bizim de

Turpilli
Turpilli - 3 ay Önce

Buşuna kafanızı ağrıtmayın kardeşlerim kimin adamı olursa mbsts bile olmazsa işi tamamdır ben 10 defa mülakata girdim adam yerine koymuyorlar hakkımı helal etmiyorum zıkkım olsun

4/b
4/b - 1 yıl Önce

Bu değişiklik sadece kadrolular içinmi? Sözleşmeli personel de faydalanabilecekmi.

Birisi
Birisi - 1 yıl Önce

1.il Müftülük makamının onayladığı değil.Baskanliga teklifi üzere başkanlık tarafından onaylanacak.
2.4/b arkadaş bu sadece kadrolu da geçerli
Sözleşmeli per. Nakil olabilmesi için mazeret halleri dışında 3 yıl görev yapmış olmak ve gitmek istediği ilde sözleşmeli vize veya pozisyon olması gerekir.

rt
rt - 8 ay Önce

3 yil sarti yonetmeligin neresinde yaziyor


SIRADAKİ HABER