Hizmet İçi Eğitim ve Rehberlik Daire Başkanı BELLİ OLDU

Cafer Tayyar DOYMAZ Tanıyalım

Hizmet İçi Eğitim ve Rehberlik  Daire Başkanı BELLİ OLDU

Diyanet İşleri Başkanlığı daire başkanlarında köklü değişikliğe gidiliyor. Yapılan değişikliklerden biri de Program Geliştirme Daire Başkanı Cafer Tayyar DOYMAZ. Doymaz’ın yeni görev yeri Hizmet İçi Eğitim ve Rehberlik Daire Başkanlığı olarak belirlendi. 
Cafer Tayyar DOYMAZ Tanıyalım
 1979 yılında İstanbul'da doğdu. İlkokulu Uşak'ta bitirdi. Hafızlığını Konya'da tamamladı. 1996 yılında Konya İmam-Hatip Lisesi'nden mezun oldu. 1997 yılında Niğde Üniversitesi Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği bölümüne kaydoldu. Burada bir sene okuduktan sonra 1998 yılında Selçuk Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'ne kayıt yaptırdı. 2001 yılında Karaman merkez Çukurbağ Köyünde imam-hatip olarak göreve başladı. 2002 yılında İlahiyat Fakültesi'nden mezun oldu. Aynı yıl Diyanet İşleri Başkanlığı Selçuk Dini Yüksek İhtisas Eğitim Merkezine kaydoldu. 2005 yılında buradan mezuniyetinin akabinde Konya İli Beyşehir İlçesi'ne Cezaevi Vaizi olarak atandı. Aynı yıl Selçuk Üniversitesi'nde yüksek lisansını tamamladı.
6 Şubat 2007 tarihinde Antalya H. Mehmet Gebizli Eğitim Merkezi'nde eğitim görevlisi olarak göreve başladı. Halen SDÜ İlahiyat Fakültesi’nde doktora çalışmalarına devam etmekte olan Cafer Tayyar Doymaz, 12.06.2014 tarihinde Diyanet İşleri Başkanlığı Eğitim Hizmetleri Genel Müdürlüğü Program Geliştirme Daire Başkanı olarak atandı. Arapça ve İngilizce bilmekte olan Doymaz, evli ve iki çocuk babasıdır.

TÜM İLANLAR İÇİN TIKLAYINIZ

banner179
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER