Gençlik Koordinatörlüğü Ramazan Ayı Boyunca Gençleri Yalnız Bırakmadı

Giresun Müftülüğü Gençlik Koordinatörlüğü Ramazan programları kapsamında bin 500 öğrenciye ulaştı. Öğrencilere, Kur’an-ı Kerim tilaveti, ney, şiir ve ilahi dinletisi ile sohbet etkinlikleri gerçekleştirildi

Gençlik Koordinatörlüğü Ramazan Ayı Boyunca Gençleri Yalnız Bırakmadı

Giresun MüftülüğüRamazan ayı boyunca gençleri merkeze alan programlar düzenledi. Giresun MüftülüğüGençlik Koordinatörlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğinde, gençlerin manevi yönden gelişimine katkı sağlamak ve onları cami ve Kur’an ile buluşturmak amacıyla bir dizi program tertip edildi. Ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik değerler eğitimi etkinlikleri düzenlendi.

DİYANET İLE İLGİLİ HABERLERE ANINDA ERİŞMEK İÇİN MOBİL UYGULAMIZI İNDİREBİLİRSİNİZ . TIKLA & İNDİR

banner178
Din görevlileri tarafından yürütülen çalışmalarda, cami-gençlik ve kardeşlik temaları işlenirken, “Yaz Kur’an Kursları” ve “Cami, Gençlik ve Kardeşlik” üzerine sinevizyon gösterimleri yapıldı. Gençlik Koordinatörlüğü sistemi tanıtıldı, gençlerde soru-cevap şeklinde sohbetler gerçekleştirildi. Programların sonunda gençlerediyanet aylık, aile ve ilmi dergiler hediye edildi.

İl Gençlik Koordinatörü Fatih Buğra Şimşek, yapılan çalışmaları şu sözlerle değerlendirdi:

“Ramazan’ın bereketinden istifade ederek geleceğimizin teminatı olan gençleri eğitim-öğretim gördükleri okullarda ziyaret ederek gençlerimize yönelik etkinlikler düzenledik.

Gençler etkinliklerden duydukları memnuniyeti ileterek bizleri tekrar davet ettiler. Bu etkinlikler ile yaklaşık 1500’e yakın gence ulaştık. Önümüzdeki eğitim sezonunda bir alt yapı oluşması bakımından bu etkinlikler çok yerinde oldu.”

banner179
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER