Fahri Öğreticiler Cumhurbaşkanından Ne İstiyor !

Taşerona kadro sürecinden sonra, uzun yıllardır iş güvencesi talepleri olan geçici Kur’an kursu öğreticileri Sayın Cumhurbaşkanı ile görüşme imkânı bularak sorunlarını birinci ağızdan Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayip Erdoğan’a aktarma imkânı buldular.

Fahri Öğreticiler Cumhurbaşkanından Ne İstiyor !

Taşerona kadro sürecinden sonra, uzun yıllardır iş güvencesi talepleri olan geçici Kur’an kursu öğreticileri Sayın Cumhurbaşkanı ile görüşme imkânı bularak sorunlarını birinci ağızdan Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayip Erdoğan’a aktarma imkânı buldular. Bunun üzerine Sayın Cumhurbaşkanı geçici öğreticilere  ‘’Fahri öğreticiler ile ilgili bir çalışmanın devam ettiğini söyledi. Sayın Cumhurbaşkanı danışmanını çağırarak fahri öğreticilerle ilgili çalışmanın hızlandırılmasının talimatını verdiklerine dair açıklamalar basına yansımıştı.
Fahri vekillerle ilgili çalışmalar kapalı kapılar ardında devam ederken haber sitesi olarak fahri öğreticilere Taleplerini sorduk…
Fahri öğreticiler platformu adına Şunları dile getirdiler
İsteğimiz, atanma şartlarına haiz KPSS ile güncel Yeterliliği bulunan ve bir Eğitim- Öğretim yılı hizmeti bulunan tüm hocalarımızın iş güvencelerinin sağlanmasıdır.

Geçici olarak görev yapan Hocalarımızın hepsinin güncel yeterlilik belgeleri mevcut ve KPSS sınavından da 60 ve üzeri puan alarak İl Müftülüklerince yapılan mülakat sınavlarını da kazandıktan sonra 700 ila 1000 TL ücret 8 ila 12 gün sigortalı olarak asgari ücretin altında bir ücretle göreve başlatılıyorlar. 

Cumhurbaşkanımızın Kur’an hizmetkârlarının sorunlarını çözeceklerdir. bu çalışmada geçici öğreticilerin sıkıntılarının çözülmesi ve iş güvencelerinin sağlanması yerinde bir karar olacaktır.
  Fahri vekiller için yapılması gereken
1- Kadro olmazsa olmazımız değildir İş güvencesinin sağlandığı her türlü çözümü destekliyoruz ve istiyoruz..
2- Mülakat, DHBT, KPSS sınavlarından kurtulmak istiyoruz..
3- Ülkemize yakışır uygun bir ücret istiyoruz..
4- Bu çözümün isminin ne olduğu önemli değildir..
Bunun adı sürekli vekillik mi olur, sözleşmeli mi olur.

Kadromu olur Fahri öğreticiler için çok önemli değildir..
Yeter ki iş güvencemiz olsun… dediler.

Fahri öğreticiler platformu / röportaj


TÜM İLANLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Güncelleme Tarihi: 11 Şubat 2018, 10:50
banner179
YORUM EKLE
YORUMLAR
le edri
le edri - 1 yıl Önce

kadro verilmeli

SIRADAKİ HABER