EZANI GÜZEL OKUMA KURSU SONA ERDİ

Bilecik İl Müftülüğünce din görevlilerine yönelik düzenlenen...

EZANI GÜZEL OKUMA KURSU SONA ERDİ

Bilecik İl Müftülüğünce din görevlilerine yönelik düzenlenen 'Ezanı Güzel Okuma Kursu' sona erdi.

Bilecik İl Müftülüğünce Merkez Osmanlı Camii Eğitim Merkezinde din görevlilerine yönelik düzenlenen 'Ezanı Güzel Okuma Kursu' sona erdi. İl ve ilçelerden 16 din görevlisinin katıldığı, 5 makamda güzel ezan okuma kursunu tamamlayan kursiyerler, belgelerini aldı. Merkez Kayı Boyu  Camii Müezzin Kayyımı Harun Çalışkan Rehber öğretici olarak görevlendirildiği kursta, kursiyerler Saba, Uşşak, Rast, Segâh ve Hicaz makamlarında ezan okuma dersi verildi.

Kurs sonunda düzenlenen belge törenine İl Müftüsü  Necati Akkuş, müftü yardımcıları Ahmet Tokgöz, rehber öğretici Harun Çalışkan ve 16 kursiyer katıldı. Törende, kursiyerler beş makamda okudukları ezanları sergiledi.

İl Müftüsü Necati Akkuş, yaptığı konuşmada, “Bilecik’te  amaçlarının İmam Hatip ve Müezzin Kayyım’ların ezanı usulüne uygun okuma becerilerini geliştirmek olduğunu, bu ezanların kulağa hoş, gönle huzur verecek bir seda ve eda ile okunmasını da istiyoruz. Emeği geçen Rehber öğretici Harun Çalışkan ve kursa katılan, namaza çağrı ve davet olan Ezan-ı Muhammedi'yi en güzel şekilde okumak için gayret sarf eden kursiyer personelimize teşekkür ediyorum. Kendilerini geliştirmelerini tavsiye ediyor, görevlerinde üstün başarılar diliyorum.” dedi.

Güncelleme Tarihi: 03 Şubat 2018, 18:15
banner179
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER