Dördü Bir Arada

2017-2018 Eğitim Öğretim döneminde faaliyete giren ...

Dördü Bir Arada

Dördü Bir AradaYetişkinler İçin Kur’an Kursu, 4-6 Yaş Kur’an Kursu, Öğrenci Evi ve Gençlik Merkezi

2017-2018 Eğitim Öğretim döneminde faaliyete giren hizmet binasında yapılan faaliyetleri yerinde görmek amacıyla İl Müftümüz Osman ARTAN beraberinde  Müftü Yardımcılarımız Mustafa AYDIN, Mustafa Şimşek(aynı zamanda Kepez İlçe Müftü Vekili) ve  Melek ALÇIN ile birlikte ziyarette bulundular.İlimiz Kepez İlçesi Fabrikalara Mahallesinde içerisinde “Yetişkinler İçin Kur’an Kursu, 4-6 Yaş Kur’an Kursu, Öğrenci Evi ve Gençlik Merkezi” bulunan bir kompleks hizmete girdi.

Kepez ilçemiz Ülfet Özen Camii İmam Hatibi Mehmet ÖTKÜN’ün gayretleri sonucunda 1,5 yılda yapımı tamamlanarak hizmete giren hizmet binasında “Yetişkinler İçin iki sınıflı Kur’an Kursu, 4-6 Yaş grubu küçük yavrularımız için 2 sınıflı Kur’an Kursu, Türkiye Diyanet Vakfı Yüksek Öğrenim iyilik Programı kapsamında 5 üniversite öğrencisinin barınmasını sağlayacak Öğrenci Evi ve Mahallenin gençliğinin yararlanabileceği Gençlik Merkezi” bulunmakta. Ayrıca bu öğrenci evinde kalan öğrencilere aylık 150 TL burs verilmekte.
İl Müftümüz Artan ve beraberinde bulunan müftü yardımcılarımız Kur’an Kurslarında öğrenim gören öğrenci ve öğreticilerle sohbet ederek istek ve sorunlarını dinlediler. Hizmet binasında incelemelerde bulunarak İmam Hatip Mehmet ÖTKÜN’den bilgi alarak hizmetlerinden dolayı kendisine teşekkür ettiler.

Güncelleme Tarihi: 01 Mart 2018, 22:31
banner179
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER