Diyanet-Sen’den Başbakan Yardımcısı Bozdağ’a Ziyaret

Bayraktutar Murakıpların durumu ve İlahiyat ön lisans mezunlarının sınavsız...

Diyanet-Sen’den Başbakan Yardımcısı Bozdağ’a Ziyaret

Bayraktutar Murakıpların durumu ve İlahiyat ön lisans mezunlarının sınavsız lisans tamamlaması hususunda iki ayrı dosya sundu.

Bayraktutar ayrıca Başbakan Yardımcısı Bozdağ’dan Diyanet Akademisi’nin bir an önce uygulamaya geçirilmesini ve Fahri Kur’an Kursu Öğreticileri ve Vekil İmam Hatipler’in kadroya alınmasını isteminde bulundu.

Ziyarette konuşan Bayraktutar, Diyanet İşleri Başkanlığı’nda görev yapan murakıpların denetleme görevi yaptıklarını hatırlatarak “Murakıplar özlük hakları konusunda da büyük sıkıntı yaşamaktadırlar. Denetleme görevi yapan murakıpların daha verimli çalışması için din hizmetleri sınıfından genel idare hizmetleri sınıfına geçirilmesini ve diğer kurumlarda denetim işini yapan kişiler ile özlük haklarının eşitlenmesini istiyoruz” dedi.


Bozdağ’dan Sınavsız Lisans Tamamlamaya Destek

Bayraktutar ayrıca kurum çalışanlarının eğitim seviyesinin yükseltilmesi açısından ilahiyat ön lisans mezunu kurum çalışanlarının sınavsız lisans tamamlamasını son derece önemsediklerini belirterek bu konuda Başbakan Yardımcısı Bozdağ’dan destek istedi.

Bozdağ, murakıpların statüsünü değerlendireceklerini belirterek sınavsız lisans tamamlamaya da sıcak baktıklarını ve destek olacaklarını söyledi.

Diyanet Akademisi hazırlıklarının ciddi bir şekilde yürütüldüğünü ifade eden Bozdağ, akademinin bir an önce hayata geçirilmesi konusunda çalışmalara hız verildiğini belirtti.

Ziyarette Genel Başkan Bayraktukar’ın yanı sıra Genel Başkan Vekili Osman Aydın, Genel Başkan Yardımcıları Hacibey Özkan, Mehmet Ali Omurca, Cebrail Yakışır ve Mehmet Yaman hazır bulundu.

banner179
YORUM EKLE
YORUMLAR
Erhan
Erhan - 1 yıl Önce

Değerli sendika yetkililerimiz DİYANET çalışanlarının sınavsız lisans tamamlama olayını daha hızlı bir şekilde çözmenizi bekliyoruz

Abc
Abc - 1 yıl Önce

Şu torpil sözlü sunavına el atın diyanetin imajı yerle bir oldu. Fahri vekil yakınınız var galiba Bayraktutar...

Mağdur
Mağdur - 1 yıl Önce

DİYANET SEN,FAHRİ VE VEKİL YAKINLAR ÇOK,BU SENDİKANIN AMACI HAKSIZLIĞA DUR DEMEK OLSA BU KADAR İŞKUR MAĞDURU KİŞİLERE Bİ SES VERİRDİ,VEREMEZLER,ZİRA BU İŞİN İÇİNDE KENDİLERİ VAR,AMA BU İNSANLARIN ÂHI ONLARIDA ÇARPACAK Bİ İZNİLLAH

haddab
haddab - 1 yıl Önce

oyuna gelme bunların hepsi mayıs ayı sendika sayımı için.her sene aynı tiyatro.ilitam 4 senedir mayıs ayından önce gündeme gelir sayım bittimi dosya kapanır.nasılsa üyelerden hesap soracak yok.her yıl yiyolar bu oyunu.

Asaslan
Asaslan - 1 yıl Önce

İşkur dan dhbt ve mülakatla alıp köy köy gezdirdikten sonra kapı dışına koyduğunuz imamlarada el atın

SIRADAKİ HABER