Diyanet İşleri Başkanlığının yapacak olduğu alım sayısı belli oldu .

Diyanet İşleri Başkanlığının yapacak olduğu alım sayısı belli oldu .

 

Herkesin merakla bekledi alım ilana çıkma vaktine çok az zaman kaldı peki bu alımda ne kadar alım gerçekleşecek işte detaylar.

Diyanet'ten sorumlu Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ bir kaç gün önce İmam-Hatip, Müezzin-Kayyım ve Kuran Kursu Öğretici alımının yapacağını açıklamıştı.

Herkes merakla bu alımı bekliyordu.

Başbakanlık yetkililerinden edindinilen bilgilere göre  Diyanet İşleri Başkanlığı  6 bin din görevlisi alım ilanına çıkacak.

Alımın 2018 'den önce gerçekleşmesi bekleniyor. 2018 ise yeniden bir yüklü alım daha olacağı beklenmektedir .2018 deki alımın sayısı da 6 bin olacak büyük ihtimal ve diyanet bu şekilde diyer dhbt ye kadar açıkların bir çoğunu kapatmaya çalışacak...

Peki alım sayısı kaç katı olacak. Diyanet işleri Başkanlığı sözleşmeli alımda 3 katıda çağıra bilir 5 katıda ama aldığımız bilgiler doğrultusunda Diyanet İşleri Başkanlığına 5 katını sözlü mülakata çağırmayı düşünüldüğü fakat bu konuda net bir şey demek için erken olduğu kanatindeyiz. Şuan için 5 katı uygulanmayı düşünülmektedir.

 

Güncelleme Tarihi: 21 Kasım 2017, 23:47
banner179
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hayri çakırci
Hayri çakırci - 2 yıl Önce

Hocam ben dhbt sınavından 69 aldım bu seneatanırmyım imam hatip mezunuyum

SIRADAKİ HABER