Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş da isim vermeden Yıldız'a 'sözde ilahiyatçı' diyerek yüklendi

Bahçeli ve Erdoğan'ın tepkisinin ardından İlahiyatçı Nurettin Yıldız'a yönelik soruşturma başlatıldı.

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş da isim vermeden Yıldız'a 'sözde ilahiyatçı' diyerek yüklendi

Bahçeli ve Erdoğan'ın tepkisinin ardından İlahiyatçı Nurettin Yıldız'a yönelik soruşturma başlatıldı. Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş da isim vermeden Yıldız'a 'sözde ilahiyatçı' diyerek yüklendi ve "Bunların sözleri toplumumuzu rahatsız etmektedir" dedi.

Erdoğan'dan Nurettin Yıldız talimatı
Sosyal Doku Vakfı Başkanı ve ilahiyatçı Nurettin Yıldız’a “Yatak yorgan battaniye cinsel dürtüleri rahatsız eden yapıda olmamalı", "Asansörde halvet olur”, "Allah vur dediyse vardır bir hikmet" gibi tepki çeken sözleri nedeniyle hem MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli hem de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan sert tepki geldi.
Kamuoyunda infial yaratan bu ifadeler sonrası Bahçeli ve Erdoğan'ın da tepki göstermesiyle Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı harekete geçti ve Yıldız hakkında soruşturma başlattı.

banner178
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş da Erdoğan'ın bu gibi ifadeler için verdiği talimat sonrası Hürriyet'ten Hande Fırat'ın sorularını yanıtladı.
Yıldız'a isim vermeden 'sözde ilahiyatçı' diyen Erbaş'ın açıklaması şöyle:
Din konusunda toplumu tahrik edecek bir zemine fırsat verilmemesini” istemişti.) Dinimiz konusunda doğru bilgiler Diyanet’in bilgileridir. Sözde ilahiyatçıların sözlerine itibar edilmesin. Bunların demeçleri, sözleri toplumumuzu rahatsız etmektedir. Bunların bir kısmı önce söylenmiş, şimdi dolaşıma konulmuş sözlerdir. Tasvip etmiyoruz. Biz doğru bilgiyi topluma ulaştırma gayreti içindeyiz. Komisyonlar kurduk. Kim, nerede, hangi sözlerle yanlış bilgi aktarıyor, hepsine bakıyoruz. Milletimiz rahat olsun. Doğru bilgileri hutbe, basın açıklamaları, yayınlarla topluma ulaştıracağız. İmamlarımızın da eğitimini sürdürüyoruz. Şu ana kadar 15 bin imama eğitim verdik.”

tr.sputniknews.com

banner179
YORUM EKLE
YORUMLAR
Adife
Adife - 1 yıl Önce

Ahhh bu hassasiyet birde adnan oktar için olsa...
Din adına dinde olmayan herşey onda
Bence adres cok yanlış hemde çok

bir adam
bir adam - 1 yıl Önce

diyanet işleri başkanı nurettin yıldıza laf söylicegine ilk önce kendi bastırdığı kuran-ı kerim mealinde ki
nisa 34 ayette yer alan dövün ifadesini kaldırsın. kaldırabiliyorsa tabi.

bir başka adam
bir başka adam @bir adam - 1 yıl Önce

yerine hangi kelimeyi koysun peki? onuda söylede diyanet bilginden istifaďe etsin

Kemal alemdaroğlu
Kemal alemdaroğlu - 1 yıl Önce

Dini bilginin adresi diye ilan edilen DİYANET ÜST DÜZEY YETKİLİLERİ UMUMİYETLE TORPİL VE İLTİMAS İLAHİYAT FAKÜLTESİ HOCALARI DA UMUMİYETLE REFERANS SİSTEMİ İLE KUL HAKKINA GİRMİŞKEN NASIL HAK BİLGİ SÖYLERLER?????

SIRADAKİ HABER