Diyanet işleri Başkanı Açıkladı imamlar Namaz Dışında Camide Bulunması için Yeni Genelge

Diyanet işleri Başkanı bugün katıldığı televizyon programında...

Diyanet işleri Başkanı Açıkladı  imamlar Namaz Dışında Camide Bulunması için Yeni Genelge

Diyanet işleri Başkanı bugün katıldığı televizyon programında İmamların camide bulunma saatleri ve neden camiide bulunmaları gerektiği,  hususunda  bir açıklama yaptı.

İstiyoruz ki Camilerimiz Bir Eğitim Yuvası Olsun

Camilerimiz sabah namazı vaktinde açılıyor, sabah namazı kılındıktan sonra saat 11'e kadar görevlerimiz camide bulunmayabiliyor ama 11' den itibaren yatsı namazı bitimine kadar camilerimizin açık olmasını, arzu ediyoruz. Daha önce bununla ilgili tabii genelgeler gönderilmiş . Bu konuda sağlıklı bir çalışma yapamadık ama inşallah bundan sonra bu genelgenin yenileyerek istiyoruz ki camilerimiz bir eğitim yuvası olsun. İmamlarımız her zaman, her daim Camisi'nde bulunsun yani vatandaşımız camiye gittiği zaman hiçbir vatandaşımız camiyi kapalı bulmasın, imamımızı bulsun dedi.

Güncelleme Tarihi: 12 Mart 2018, 21:57
banner179
YORUM EKLE
YORUMLAR
konyalı
konyalı - 1 yıl Önce

imam nedir ki sabah iki dakika öğlen on dakika ikindi dört akşam üç yatsı onbeş dakika görev yapan aile mefhumuolmayan sabah akşam boş gezeen varlıklar. demi. gidin bir gün mahallenizdeki hoca ile görev yapın ikinci günü giderseniz adamsınız. imamlık aşktır.

Sekmen
Sekmen @konyalı - 1 yıl Önce

Uygulanırsa güzel bi uygulama olur. Cemaat bunun bilincinde olursa eğitimde olur verimde artar. Tabi bu merkez camiileri için. Köylerde cemaati vakitlerde olmayan camiiler için farklı uygulama olmalı. Buz gibi camide kışın imam napacak ısıtıcı açsa sıkıntı açmasa sıkıntı zaten kimse yok filan. Bu ölçü korunmalı. Diye düşünüyorum

Fahri imam
Fahri imam @konyalı - 1 yıl Önce

İmamlık işinizi bırakın o zaman bedava yapmıyorsunuz
Camşde namaz kıldırdığınız için para alıyorsunuz

konyalı
konyalı - 1 yıl Önce

bu meslek para ile değil aşkla yapılır. evde karısına söz dinletemeyenlerin hizmetcisi abdestini tutmayanların hademesi cemaati kadar müstüsü olan amele nin teki.

İmam
İmam - 1 yıl Önce

İdareci arkadaş köylerde sanki cemaat sıraya girdi namaz icin

Bayram
Bayram @İmam - 1 yıl Önce

24 saat görevdeyiz misafir gibi faceden bakmayın buyurun buyurun

İdareci
İdareci - 1 yıl Önce

İmamlar beş vakit ezanı okumuyorlar kendilerini geliştirmiyorlar köylerde dört dörtlük görev yapan yüzde 10 u geçmez

halil
halil @İdareci - 1 yıl Önce

idareci: tinermi çektin oğlum sen türkiyedeki tüm köyleti gezdin sadece %10 nun mu görevi taptığına karar verdin helal valla mütfü oşacak adammışsın he !!!!

Niğdeli
Niğdeli @İdareci - 1 yıl Önce

Diyelim ki imamları rahipler gibi camiye hapsettik,o imamlarla birlikte cami bekleyecek bilinçli cemmaati nereden bulacaksınız? Köy kahvesinde ki boş lakırtıyı,şehir parklarında ki dedikodu partilerini,AVM lerdeki indirim kampanyalarını vs.huyları bırakıp da camiye kimse gelmez kardeşim.Adamlar cuma günleri bile haftada birkez olsun camiye erken gelip vaaz dinlemek yerine çay bahçelerini,camii avlusundaki bankları,duvar diplerini bekleyip ezanla beraber camiye giriyorsa bunun müsebbibi kim?imammı?müezzini?yoksa kim? Kış aylarında imam elektrik parasını cebinden veriyorsa,cemaat üç kuruş için 40 takla atıyorsa,cemaat ne camiiye gelirim nede elektrik parası veririm diyorsa,kusura bakmayın beyler ;imam ve müezzin boş camiilerde gelir oturur oturur gider,körler sağırlar birbirini ağırlar misali.Bana göre ya camii görevlilerinden birileri intikam alıyor sanki.Her kurum görevlisi bir saat bile nöbet tutsa onun mesai ücretini alıyorsa şayet;imam ve müezzin sabahın 5:30 unda camiye gelip Gecenin 10:00 unda eve gidecekse versinler adamların mesai ücretini ,gerekirse cami bahçesine çadır kurar bekler evvel Allah.

Misafir
Misafir - 1 yıl Önce

Sabah namazı 06:00 yatsı 21:00 ozamana kadar camidemi duracaklar öylemi anladım

Müslim
Müslim - 1 yıl Önce

Camilerin çoğunda namaz vakti bile imam bulmak çok zor siz öyle namazından sonra yatsı namazına kadar imam kalsın diyorsunuz

Garip
Garip - 1 yıl Önce

Olması gerekende budur.. geç kalınmış bir karar. başkanı kutluyorum

Sefit öz
Sefit öz @Garip - 1 yıl Önce

Hocalar bu zamana kadar camide değildi bundan sonra camide olacak.iş olsun torba dolsun.

Y.y
Y.y - 1 yıl Önce

Olur enşAllahsebah nemazı gelirler yetsıyı kılnca eve dönerler.

Savaş gümüş
Savaş gümüş @Y.y - 6 ay Önce

Arkadaşlar herkez birşeyler söylemiş. Bu iş Allah'ın rızasını kazanmak için yapılır. İmam maliki hoca efendinin maaş karşılığı bu işi yaptığını duyunca arkasında namaz kılmadan orayı terk etmiş . Keşke ülkemizde bu iş toplanan yardım paraları ile olsa diyanet giderleri rakı ,şarap ,şans oyunu , daha kötüsü kerhane vergilerinin içine karıştığı hazineden karşılanmasa .


SIRADAKİ HABER