Diyanet alanında faaliyet gösteren Sendikalara bir yenisi daha eklendi

Merkezi Bartında olan sendika’nın adı Anadolu Diyanet-Sen başkanı ise Mustafa ARABACI. Anadolu Diyanet-Sen açılış yazısını sosyal medya hesaplarından duyurdu.

Diyanet alanında faaliyet gösteren Sendikalara bir yenisi daha eklendi

Diyanet İşleri Başkanlığı Hizmet Kolunda faaliyet gösterecek olan yeni sendikamız Anadolu Diyanet-Sen'in kapısını tüm Diyanet çalışanlarına açtık.

Peki bu sendikayı neden açtık?

Hem üyesi yüksek ve hemde güç olarak kendini göstermiş büyük sendikaların "hak arama" vaadini tam olarak yerine getirdiklerini düşünmediğimiz için tamamen bağımsız yeni bir sendika kurduk.

Asıl amaçları üyelerine kesintisiz hizmet olması gereken bu büyük sendikaların görevlerini tam olarak yerine getirmediklerini ve bu gücün asıl kaynağının üyeler olduğunu unuttular. Ancak üyeyi sadece üye olarak görerek asıl amaçlarından da uzak kaldılar. Üye ile birebir temas hali değilde araya gerçekten bir mesafe koyarak üye ile iletişime geçmeye çalışıyorlar.

banner178
Biz çoğu sendikada hem üye hemde yönetim içinde yer aldık. Üye ile iç içe olmaya gayret gösterdik ancak, genel merkez yönetimlerinin teşkilatlara ve teşkilat üyelerine yukarıdan bakmasına sessiz kalamadık.

Örnek olarak Anadolu'nun en ucra köşesinde taşra bölgesinde görev yapan Diyanet çalışanıyla birebir iletişim hâlinde olunması ve sıkıntılarının dinlenmesiyle kalınmayıp, elden gelebilecek her şeyin yapılmasına gayret gösterilmesi gerekmez mi? Ama bu "büyük sendikalar" olarak adlandırdığımız sendikaların ve teşkilatlarının üyeler ile olan iletişimin bu derinlikte olduğunu da sanmıyoruz.

Genel merkezi, şu anlık sadece Bartın odaklı düşünerek sonraki teşkilatlanma çalışmalarında her teşkilatımıza gerekli değerin fazlasını göstererek adeta il ve ilçe teşkilatlarımızı bir genel merkezmişçesine hizmet göstermesine olanak sağlayacağız. Teşkilatımızı ve teşkilatımıza mensup üyelerimize de her türlü imkânı sağlamaya gayret gösteririz. Şu anlık genel merkezimizi Bartın'da kurarak, faaliyetlerimizi yürüteceğiz.

Ayriyeten yaptığımız çalışmaları ve göstermiş olduğumuz faaliyetlere ilişkin bilgilendirmeleri sosyal medya ve görsel basın alanlarında da duyurmaya çalışacağız. Bunun yanında iletişimi en iyi şekilde kurmaya gayret gösterecek bir sendika olacak olan Anadolu Diyanet-Sen'in ilerleyen zamanda dijitalleşmeye yönelik adımları da atacağını belirtmek istiyoruz. Diyanet çalışanının gerek duyduğu şeyleri mobil ortama taşıyarak daha hızlı hizmet kalitesi ortaya koyacağız. Kısacası bir Diyanet çalışanının işini daha çok severek yapmasına olanak sağlayacağız.

Sendikamızın yürüteceği faaliyet ve hizmetleri daha sonra resmi kanallarımızdan duyuracağız.

Güncelleme Tarihi: 19 Şubat 2018, 18:59
banner179
YORUM EKLE
YORUMLAR
ismail BEKDEMİR
ismail BEKDEMİR - 1 yıl Önce

Allah hayırlı eylesin.Ülkemize ve camiamıza görevli kardeşlerimize layıkıyla hizmet edebilmeyi RABBİMden niyaz ederim.

SIRADAKİ HABER