Diyanet 2018 Yılı Hac Broşürü

2018 Yılı Hac Broşürü Yayınlandı...

Diyanet 2018 Yılı Hac Broşürü

Yüce Allah Buyuruyor ki: "Haccı da umreyi de sırf Allah için tam olarak yerine getiriniz." (Bakara, 2/196) ج َّ َ ن ْ ال َّ ِ ِ يه َ َض ف ر َ ْ فـ َن َم ات ف ٌ َ وم ُ ل ْ ع َ م ٌ ر ُ ج أَ ْشه ُّ َ ْ ال ج ِّ َ َ َ ال ِ ف ْ ال ِد َل ج َ ُ َوق و ُس َل ف َ َ َث و ف َ ََل ر ف "Hac, bilinen aylardadır.

 Kim o aylarda hacca niyet ederse (ihramını giyerse), hac esnasında kadına yaklaşmak, günah sayılan davranışlara yönelmek, kavga etmek yoktur." (Bakara, 2/197) 3 Peygamber Efendimiz (s.a.s) Şöyle Buyurmaktadır: “Kim Allah için hacceder, kötü söz ve davranışlardan ve Allah'a karşı gelmekten sakınırsa, annesinin onu doğurduğu günkü gibi (kul hakkı hariç günahlarından arınmış olarak) hacdan döner.”

(Buhârî, Hac, 4; Müslim, Hac, 438) (Allah tarafından) kabul edilmiş haccın karşılığı ancak cennettir. (Müslim, Hacc, 437)

Rahman’ın Misafiri Kardeşlerimiz!

banner178
Bu kutlu hac yolculuğunu nasip eden Yüce Allah’a hamd, hac ibadetini bütün yönleriyle bizlere öğreten Peygamber Efendimize (s.a.s) salâtü selam olsun. Mekke-i Mükerreme ve Medine-i Münevvere’nin manevi atmosferini doya doya teneffüs edebilme, haccınızı usulüne uygun olarak eda ettiğinizde Peygamber Efendimizin (s.a.s.) müjdelediği günahlardan arınabilme ve cennete kavuşabilme imkân ve fırsatını elde etmiş bulunmaktasınız.

Sizler bunun sevinç ve mutluluğunu doya doya yaşarken, Diyanet İşleri Başkanlığı mensupları olarak bizler de siz değerli hac yolcularımıza hizmet etmenin onurunu yaşıyoruz.

Uzun yılların tecrübesi ve kaliteli hizmet anlayışımız ile huzurlu, sağlıklı ve güvenli bir şekilde haccınızı eda edebilmeniz için hizmete hazırız. Kutsal topraklara yapacağınız bu yolculuk ile hayatınızın özlem ve hasreti olan hac ibadetinizi usulüne uygun, kolay ve rahat bir şekilde yapmanıza yardımcı olmayı, kalbinizi yeniden imar etmeyi, manevi dünyamızda yeni ufuklar açmayı amaçlıyoruz.

Elinizdeki bu broşürde 2018 hac organizasyonumuzla alakalı ayrıntılı bilgileri ve hizmet çeşitlerimizi bulacaksınız.

Cenâb-ı Hak’tan ibadetlerinizi kolaylaştırmasını ve kabul buyurmasını, sizleri eksiksiz, kusursuz ve makbul bir hac ile sağ salim ailelerinize kavuşturmasını ve bu kutlu seyahatinizin hayatınızda dönüm noktası ve yeni bir milat olmasını niyaz ederiz.

DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ!!!

banner179
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER