Çocuklara Ebru İle Dini Bilgiler Dersi

Stadthagen DİTİB Aksa Camisi‘nde hafta sonu dini bilgiler kurslarına...

Çocuklara Ebru İle Dini Bilgiler Dersi

Stadthagen DİTİB Aksa Camisi‘nde hafta sonu dini bilgiler kurslarına katılan öğrenciler ders aralarında ve ders sonunda ebru eğitimi alıyor.

Fahri Din Görevlisi Gülcan Kartaltepe tarafından organize edilen çalışmalara zaman zaman ebru konusunda tecrübesi olan veliler de katkı sağlıyor.

Ebru çalışmalarıyla birlikte öğrenci sayısında da bir artış olduğunu ifade eden Kartaltepe, bu çalışmanın tüm derneklerde uygulanabileceğini söyledi. Biraz araştırma ve denemeden sonra derslere katkı olmak amacıyla ebru sanatından faydalanılabileceğini ifade etti.

banner178

Öğrencilere hem ebru sanatını öğretmek hem de öğrencilerin boş vakitlerini değerlendirmelerini sağlamak amacıyla bu kursu düzenlediklerini belirten Kartaltepe, “Amacımız, çocuklara sadece dini bilgileri öğretmek değil. Bunun yanında ebru sanatı ile boş zamanları daha iyi değerlendirme konusunda öğrencilere yardımcı oluyoruz. Bu etkinlikte çocuklar, içlerinden gelen duygularını ebru sanatına döküyorlar. Ayrıca etkinliğin finalini ilerleyen zamanlarda sergi açarak tamamlayacağız” dedi.

Kartaltepe, kursların çocukların yanı sıra ailelerin hoşuna gittiğini ifade etti.

Güncelleme Tarihi: 08 Mart 2018, 21:21
banner179
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER