CHP'den Yardım İsteyen İmamlar!

imam arkadaşlar, 'işimize son verildi, borçlandık, ev kirası veriyoruz, nasıl geçineceğiz?' diyorlar.

CHP'den Yardım İsteyen İmamlar!

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz'ın, 109 bin öğretmen açığı bulunduğuna yönelik açıklamasına işaret eden Kılıçdaroğlu, atama bekleyen öğretmenlerin hangi gerekçeyle alınmadığını sordu. Kılıçdaroğlu, CHP iktidarında baş tacı yaptıkları tek mesleğin öğretmenlik olacağını, taşımalı eğitime son vereceklerini söyledi. Kılıçdaroğlu, geçen ay iş kazası sonucu 141 kişinin hayatını kaybettiğini de bildirdi.

"5 bine yakın imam, temizlikçi, çaycı olarak atanıyorsa..."

Kılıçdaroğlu, CHP'nin toplumun her kesimin umudu olduğunu, sorunu olan kim varsa kapılarını çaldığını dile getirerek, şöyle konuştu:

"Geçenlerde bir grup imam geldi.

banner178
12 Mayıs 2017 tarihinde Diyanet İşleri Başkanlığında il müftülükleri bünyesinde boş bulunan imam hatip kadroları için geçici cami görevlisi sınavı açıldı. Sözlü sınava da giriyorlar, imam olup köylere atanıyorlar. 15 gün ücret verilmiyor.

Bunlara, 'Siz imam değil temizlik görevlisi, çaycı olacaksınız.' deniliyor. Devlet anlayışına bakın. Bu adam imam hatip ya da ilahiyattan mezun. Geldiler ve sorunlarına çözüm istediler. 4 bin 995 kişi. O imam kardeşlerimin tamamına söz veriyorum; siz görevinizi yaptığınız sürece biz size her türlü desteği vereceğiz. İnsana, insanlığa sevgiyi, saygıyı aşıladıktan sonra her zaman size destek vereceğiz. 5 bine yakın imam, temizlikçi, çaycı olarak atanıyorsa üzerinde durmak lazım. Devlette liyakat sisteminin çökmesinin nedeni budur."

Bankalara bireysel kredi borcunu ödemeyenlerin sayısının 1 milyona yaklaştığına işaret eden Kılıçdaroğlu, "Bu imam arkadaşlar, 'işimize son verildi, borçlandık, ev kirası veriyoruz, nasıl geçineceğiz?' diyorlar. Onlar sizi anlamazlar kardeşim. Onlar din ticareti yaparlar, biz her kesimin inancına saygılıyız. Aramızdaki temel farklılık budur." dedi.

-"Köylüye gelince aslan..."

Kılıçdaroğlu, Devlet Hava Meydanları İşletmesinin Dalaman, Milas-Bodrum ve Antalya havalimanlarını kiraya verdiğini, ancak alan firmaların kira bedelini zamanında ödemediğini, faizlerinin tamamının silindiğini buna rağmen ana paranın ödenmediğini öne sürdü. Kılıçdaroğlu, çiftçi, emekli, işçinin borçlarının faizlerinin silinmediğini ifade ederek, adamının bulunması halinde sorunun çözüldüğünü savundu.

Kaynak:Haberler.com

Güncelleme Tarihi: 01 Mart 2018, 11:02
banner179
YORUM EKLE
YORUMLAR
Akıncı
Akıncı - 1 yıl Önce

Hocam dini gerçek habere bakıyorum da dini haber gibi başlık atmış. Biz 8 ay gittik ak Parti'ye ne oldu. Bize gidin CHP MHP zemin hazırladıkları anda alacaz dediler. Şimdi bizi görmezden geliyorlar. Ama er yada geç Cumhurbaşkanı duyacaktır gerçeği. Başbakan Kemal Kılıçdaroğlunun konuşması sonrası arkadaşlarımızı dinledi. Ve bana mevsimlik işçi olarak sizi anlattılar. Ben böyle bilmiyordum dedi. Gerekeni yapacaz deyip söz verdi.

Irfan kaya
Irfan kaya - 1 yıl Önce

Dini gerçekler adı dine hizmet eden bir sayfa ama kullandığı dil dinsizleri bile imrendiriyor din adamını asagilamaktan başka bir şey yapmayan bir dil kullanan dini gerçekler ismine göre davran müslüman a yakışır bir şekilde bize pay yap bizi onunla bununla kiskirtacagina ortada bir adaletsizlik var ve adaletsizliği savunuyorsun senin kimliğinde müslüman yazanlardansin çünkü müslüman kardeşinin derdiyle dertlenendir sen alay ediyorsun dunyalik için hiç değmez mahşer var Allah var hak var hukuk var delikanliysan yayinlarsin yorumumu ben köylü çocuğuyum ekmeğini nereye gitsem çıkarırım hiç bir zaman rahat bir hayatım olmadı canım sağolsun gider çalışırım insan olabilmek peygamber sav efendimiz layık adam olmaktır hakkım sana ve senin gibilere bizi bu kış günü magdur eden herkese Allah in rasulullah in huzurunda hesaplasacagim

Hassas
Hassas - 1 yıl Önce

Mahkum edenler utansın -

SIRADAKİ HABER