Batman Gercüş İlçe Müftülüğüne Fazıl Saraç Atandı

İşte Detaylar...

Batman Gercüş İlçe Müftülüğüne Fazıl Saraç Atandı

Çorum İli Osmancık İlçesinde doğdu. İlkokulu Osmancık’ta, hafızlığını İstanbul’da tamamladı. 1994 yılında İstanbul Fatih İmam Hatip Lisesinden, 1999 yılında Atatürk Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden mezun oldu. 2001 yılında Osmancık İlçesi Karalargüney Köyünde vekil İmam Hatip olarak göreve başladı.

2003 yılında asaleten Samsun İli Vezirköprü İlçesi Merkez Toprakkale Camiine atandı, 2005 yılında girdiği Trabzon Darıca Yüksek İhtisas Eğitim Merkezinden 2008 yılında mezun oldu. Samsun İli Terme İlçesi Merkez Saray Camiinde bir yıl İmam Hatip olarak görev yaptı.

2009 Yılında Görevde Yükselme sınavını kazanarak Iğdır İli Aralık İlçesine vaiz olarak atandı. Kısa süreli Almanya ve Fransa’da yurt dışı görevlerinde bulundu. Temel İslam Bilimleri Tefsir Ana Bilim dalında Yüksek Lisansını tamamladı. 2013 yılında Çorum İl Vaizi olarak naklen atandı. 16 Kasım 2017 tarihinde ilçemize müftü olarak atanmıştır. Hitit Üniversitesi İlahiyat Fakültesinde Tefsir alanında doktora çalışmasına devam etmektedir. İyi derecede Arapça bilmekte olup evli ve 2 çocuk babasıdır.

banner179
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER