Alanya Müftülüğüne Keçiören Müftüsü atandı

Diyanet İşleri Başkanlığı'nın İl Müftü Yardımcıları ve İlçe Müftüsü Atamaları Kararnamesi, dün Resmi Gazete'de yayınlandı

Alanya Müftülüğüne Keçiören Müftüsü atandı

Yeni yapılan atamalara göre , 2012 yılından bu yana Alanya Müftüsü olarak görev yapan Mustafa Topal, Bilecik Bozhöyük Müftülüğü'ne tayin edildi. Alanya Müftülüğü'ne ise Ankara-Keçiören Müftüsü Dr. İhsan İlhan atandı. 

Kur’an'da Ümmet, Millet ve Kavim Kavramları" ile "İslam'da Dua ve Önemi" adlı çalışmaları olan yurtiçinde ve yurtdışında "İslam'da Kadının Konumu ve Töre Cinayetleri" adlı konferanslar veip dini içerikli televizyon programları yapan İlhan'ın Temmuz ayında göreve başlaması bekleniyor.
 

Dr. İhsan İLHAN Kimdir ? 

1965'te Tortum/Erzurum'da doğdu. İlköğreniminden sonra babasının yanında hıfzını tamamladı. Ortaöğrenimini Erzurum İmam-Hatip Lisesi'nde tamamladı. 1985'te İzmir Kiraz İlçesi'ne Merkez Kur'an Kursu öğreticisi olarak tayin edildi. 1986'da Atatürk Üniversitesi Kazım Karabekir Eğitim Fakültesi matematik öğretmenliğinde yükseköğrenimine başladı. Ancak hafız olması nedeniyle İlahiyat fakültesinde okumaya karar vererek 1988'de Atatürk Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'ni kazandı. Ayrıca yükseköğrenimine devam ederken Diyanet İşleri Başkanlığında farklı görevlerde bulunarak 1993'te İlahiyat Fakültesi'nden mezun oldu.

1994-1997 yılları arasında Erzurum Merkez Vaizi olarak görev yaptı. Yükseköğrenimi ve vaizliği süresince Arapça ve İslami İlimler sahasında Erzurum’un tanınmış âlimlerinden Muhammed Halis Emek Hoca’dan medrese usulü özel dersler aldı. 1997 yılında "İmam Hamza'nın Kırââtı ve Kırââtının Hüccetleri" adlı yüksek lisans tezini Atatürk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde tamamladı. 1998-2000 yılları arasında Diyarbakır İli Kulp İlçe Müftüsü olarak, 2000-2008 yılları arasında Erzurum İli Uzundere İlçe Müftüsü olarak, 2008-2012 tarihleri arasında Erzurum Yakutiye İlçe Müftüsü olarak görev yaptı. 2009 yılında da "Kurtubi Tefsir'inde Kırâât Olgusu" adlı teziyle doktor oldu.              

"Kur’an'da Ümmet, Millet ve Kavim Kavramları" ve "İslam'da Dua ve Önemi" adlı çalışmaları olan Dr. İhsan İLHAN, yurtiçinde ve yurtdışında "İslam'da Kadının Konumu ve Töre Cinayetleri" adlı konferanslar verdi. Çeşitli gazete ve dergilerde makale ve yazıları yayınlandı. TV ve radyolarda birçok dini içerikli programa konuşmacı olarak katıldı.

Arapça ve İngilizce bilen Dr. İhsan İLHAN, 01 Ekim 2012 tarihinde Keçiören İlçe Müftülüğündeki görevine başladı ve halen söz konusu görevine devam etmektedir. Evli ve 6 çocuk (Muhammed İkbal, Muhammed Fatih, Sümeyye, Muhammed Tayyib, Rabia ve Muhammed Hamidullah) babasıdır.

banner179
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hafız muhammed
Hafız muhammed - 1 yıl Önce

Rabbimiz hayirlara vesile kilsin.demekki ALLAH böyle takdir etmiş. Doğrusu diyaneti kınıyorum.aktif bir insanın gideceği yer birmilyon nüfuslu ilçeden enaz ikimilyon nüfuslu il olmalıydı.değerlendirmede olmak için sahada aktif değil masada pasif mi kalinmaliydi.

Bursalı
Bursalı - 1 yıl Önce

Yukarıdaki müftümüzün özgeçmişini incelediğimizde diyenete göre il müftüsü olmak için şu vasıflara sahip olmak gerekiyor anlaşılan
Akademik kariyer: GEREKMEZ
(Diyanet ilahiyatlardan ithal müftü getirmeye bu kadar hevesliyken kendi içindeki akademik kariyer yapmış müftülerine sahibi çıkmaması endişe verici!!)
Hafızlık: GEREKMEZ
Metropol ilçede görev yapmak: GEREKMEZ
20 yılllık idari tecrübe: GEREKMEZ
Aktif bir görev anlayışına sahip olmak: GEREKMEZ
Çeşitli alanlarda çalışmalar da bulunmak: GEREKMEZ
Diyanetin il müftüsü atama kriterleri anlaşılan bunlar.

Ankaraspor
Ankaraspor - 1 yıl Önce

Muhterem hocam Aramızdan ayrılmana üzüldük fakat yeni yerinize ve konumuna çok mutlu olduk.  yeni görevinizde başarılarının devamını diliyorum sizi çok sevdik...

Kurra
Kurra - 1 yıl Önce

Yaşam boyu başarılara imza atmanızı dilerim yeni görevinizin hayırlı mubarek olmasını temenni ederim...

Ankaraspor
Ankaraspor - 1 yıl Önce

Muhterem hocam Aramızdan ayrılmana üzüldük fakat yeni yerinize ve konumuna çok mutlu olduk.  yeni görevinizde başarılarının devamını diliyorum sizi çok sevdik...

Alanyaholding
Alanyaholding - 1 yıl Önce

Rabbim yeni işinizde kolaylıklar versin. Umarım işinizi severek mutluluk huzur için de başarılı bir şekilde devam ettirmeniz dileğiyle yeni goreviniz hayırlı olsun muhterem hocam

vekil imam
vekil imam - 1 yıl Önce

hocama yeni görev yerinde başarılar dilerim. Allah kendisinden razı olsun . ellerinden saygıyla öpüyorum

SIRADAKİ HABER