9500 Sözleşmeli Alım Ertelendi mi ?

9500 Sözleşmeli Alım İle İlgili Son Gelişmeler...

dinigercekhaber.com
9500 Sözleşmeli Alım Ertelendi mi ?

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından bu hafta başında 9500 sözleşmeli alım ilanı yayımlandı.  Yayımlanan ilanda 6.000 İmam-Hatip , 3.000 Kur'an Kursu Öğreticisi ve 500 Müezzin-Kayyım alınacağı belirtildi.

banner178
DİYANET İLE İLGİLİ HABERLERE ANINDA ERİŞMEK İÇİN MOBİL UYGULAMIZI İNDİREBİLİRSİNİZ . TIKLA & İNDİR

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından ilan edilen duyuru şu şekilde idi ;

Sözleşmeli Personel Alımına İlişkin Duyuru (KKÖ, İ-H, M-K)

D U Y U R U​


 

​ Başkanlığımıza ait 4-B sözleşmeli Kur’an kursu öğreticisi, imam-hatip ve müezzin-kayyım pozisyonlarında KPSS puan sıralaması esas alınarak yapılacak sınav sonucuna göre toplam 9.500 sözleşmeli personel istihdam edilmesi planlanmaktadır.

Başvurularda KPSS puan türlerinden; lisans mezunları için KPSSP124, önlisans mezunları için KPSSP123, orta öğretim mezunları için KPSSP122 esas alınacaktır.

Sözleşmeli personel alımına ilişkin diğer hususlar Başkanlığımızca daha sonra ilan edilecektir.
 

İlgililere duyurulur.
 

DİB İNSAN KAYNAKLARI GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

2016 DHBT İLE Mİ ? 2018 DHBT İLE Mİ ?

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından ilan edilen alım duyurusunda, tarih ve hangi yılın Kpss'si ile alım yapılacağı belirtilmedi. Adaylar ise 2016 DHBT'si ile alım yapılacağını düşünürken, haber sitemizin aldığı bir duyuma göre, bu alımın 2018 DHBT ile olacağı yönünde oldu .

9500 ALIM OLACAK MI ?

Evet 9500 sözleşmeli alım yapılacak , fakat önümüzdeki günlerde değil sene sonunda yapılması planlanmaktadır.Sınav duyurusunun, 2018 sonunda ,  bu sene gerçekleşen 9500 alımda olduğu gibi , Aralık ayına doğru ilana çıkması ve yeni yapılacak olan 2018 DHBT sonucunun açıklanmasından sonra başvuruların alınması planlanmaktadır. Bu şuan için düşünülen planlamadır .

 Diyanet tarafından bu sene alınması yönünde baskılar devam ederken, 9500 kişilik alımın hangi tarihte yapılacağı ile  ilgili, resmi bir açıklama yapılmadı. Diyanet İşleri Başkanlığı ana sayfasından ilan edilen duyuru ise kaldırılarak, İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü sayfasına çekildi.

Ziyaretçilerimize alımlarla ilgili haberleri, an ve an takip ederek paylaşacağız.

Kaynak : Dini Gerçek Haber

Güncelleme Tarihi: 28 Haziran 2018, 05:20
banner179
YORUM EKLE
YORUMLAR
metin
metin - 13 ay Önce

Yıl sonu olsa bile 2018 kpss sonuçları 4 ocak 2019 da açıklanıyor Diyanet sonucu açıklanmadan ilanamı çıkacak?yani.ikincisi yıl sonu alımı için haziranda duyuru ne alaka?Diyanet milletle dalga mı geçiyor?

A
A @metin - 13 ay Önce

Diyanet 2018 sonunda duyurusinu yaoacak kasim veya aralikta 4 ocakta dhpt sinavi aviklandigi zamanda basvurular alinmaya baslanilacak subat gibide mülakat olyr

Hafiz
Hafiz - 13 ay Önce

Başkan konuşmasında önümüzdeki hafta duyuru yapacaz demisti ona guveniyoruz ve bekliyoruz samimi olduguna inaniyorum

O 24 HAZİRAN ICINDİ GEÇMİŞ OLSUN
O 24 HAZİRAN ICINDİ GEÇMİŞ OLSUN @Hafiz - 13 ay Önce

ÜZERİNE ŞU İÇİN ARKADAŞLAR ARTIK İHTİYAÇ YOK NASIL OLSA FAHRİ İŞKUR VEKİL OLARAK ALIYOR KULLANIYIR SÖMÜRÜYOR SONRA HADİ İŞİN BİTTİ GÜLE GÜLE DİYoR

Hafız
Hafız - 13 ay Önce

Sayın baskanımızın konuşmasına göre 2016 dhptsine gore alınması lazım... yoksa millet mağdur olucak sana güveniyoruz başkanım

K.K.Ö adayi
K.K.Ö adayi - 13 ay Önce

Secim geçti...... değerli yetkili büyüklerim 2014 ve 2016 kpss ye girdim bekliyoruz bizi mağdur etmeyin Allah a emanet olun

Murat sincar
Murat sincar - 13 ay Önce

Neden şimdi yayın ladılar o zaman, seçim peyniri miydi yoksa

Yusuf acar
Yusuf acar - 13 ay Önce

Bence 2016 dhpt ye göre almalari lazim yoksa bu alım 2019 a kalır .. baskan 2018 dedi

talihsiz
talihsiz - 13 ay Önce

Insanlarla alymi ettiniz atama bekleyen kardeslerimin duygulariyla oynadini Allah sizi bildigi gibi yapsin yaziik

Misafir
Misafir - 13 ay Önce

Seçim içindir diye düşünmüştüm, yanılmamışım. Zira daha yeni aldılar. Arkadaslar egitimine yeni başladılar. Hem de atanamayan vasfı düşük insanlari atamak demek olurdu. 2018ile almak daha iyi daha kaliteli. Ama diyanet de seçime boyun egdi :)


SIRADAKİ HABER