Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Burhan İşleyen'den Namaz ...!

Elbette Müslümanın ,namazı, orucu , haccı , zekatı aslında bir açıda ahlakını güzelleştirmek için eda eder elbette ama namazsız olmaz.

dinigercekhaber.com
Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Burhan İşleyen'den Namaz ...!
Sevgili gençler , kardeşlerim !
Peygamber Efendimiz aleyhissalatu vesselam sabahleyin Kılmış olduğumuz iki rekat , yani dünyanın içindeki her şeyden daha hayırlıdır buyuruyor.
Namaz bizim Rabbimizden aramızdaki irtibatı sağlayan en sağlam bağdır. Eğer o bağ koparsa Fırtınalar kasırgalar önü'nde çaresiz hale gelir isek bizi uçurduğu yerde bir kör kuyuya düşe bilir ve oradan kalkamaya biriniz Allah korusun.
Bakın Kıymetli kardeşlerim Efendimiz aleyhissalatu vesselam şöyle buyuruyor ;
 ikindi namazına nın ehemniyetinden bahsederken ikindi namazını kasten  terk eden kimse bütün ailesini ve malını kaybetmiş kimse gibidir buyuruyor Bir elimiz yağda bir elimiz balda bir hayat yaşamış olsaydık , alabildiğine hesabını yapamayacağımız kadar kazanç sahibi olsak gün içerisinde,  Ama sabah namazımız öğle namazının ikindi namazının Akşam ve yatsı namazları  olmasa inanın Allah katında bunun zerre kadar miskal , zerre miskal dediğimiz yani havada Güneş ışığında  gözüken küçük toz taneleri kadar bile kıymeti yoktur Onun için namaz namaz namaz...
Elbette iyi insan olmadan namaz ,sadece namaz kılmakla iyi mümin olamayız Elbette ahlak önceliklidir .
Elbette Müslümanın ,namazı, orucu , haccı , zekatı aslında bir açıda ahlakını güzelleştirmek için eda eder elbette ama namazsız olmaz namazsız olmaz namazsız olmaz.

DİNİ GERÇEK HABER

Güncelleme Tarihi: 10 Nisan 2018, 08:14
banner179
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER