Sakarya'ya Neden Müftü Atanmıyor?

Yaş haddinden dolayı 3 Şubat 2017 tarihinde emekliye ayrılan İlyas Serenli'den sonra, Sakarya Müftülüğü koltuğu halen doldurulmadı. Sakarya İl Müftülüğüne neden atama yapılmıyor?

Sakarya'ya Neden Müftü Atanmıyor?

Yaş haddinden dolayı Sakarya Müftülüğünden emekliye ayrılan İlyas Serenli'nin yerine uzun süre vekaleten görev yapan Müftü Yardımcısı Yunus Acar, İstanbul Bahçelievler İlçe Müftüsü olunca, Sakarya Müftülüğü koltuğu yine boş kaldı.

DİYANET İLE İLGİLİ HABERLERE ANINDA ERİŞMEK İÇİN MOBİL UYGULAMIZI İNDİREBİLİRSİNİZ . TIKLA & İNDİR

Diyanet İşleri Başkanlığı, 2018 yılı Müftü Yardımcıları ve İlçe Müftüleri atamalarını açıkladı. Sakarya Müftü Yardımcısı Yunus Acar, İstanbul Bahçelievler Müftüsü olarak atandı. Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) Mütevelli Heyeti 2. Başkanı İlyas Serenli'nin Sakarya Müftülüğünden emekliye ayrılması sonrası, Sakarya Müftülüğüne vekaleten bakan Acar, İstanbul Bahçelievler İlçe Müftüsü olunca, gözler yine bir yıldan fazladır boş olan Sakarya İl Müftülüğü koltuğuna çevrildi.

SAKARYA'YA NEDEN MÜFTÜ ATANMIYOR?

Sakarya İl Müftülüğü koltuğu, 3 Şubat 2017 Cuma gününden bu yana boş. Yaş haddinden dolayı 3 Şubat 2017 Cuma günü Sakarya İl Müftülüğü görevinden emekli olan ve daha sonra Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) Mütevelli Heyeti Başkanı olan İlyas Serenli'den müftülük koltuğuna kimse atanmadı. Sakarya Müftülüğüne hala neden atama yapılmadığı merak ediliyor. Uzun süredir vekaleten yürütülen Sakarya İl Müftülüğüne, yakın bir tarihte il müftü atanması yapılması, Sakarya'da görev yapan din görevlileri ve Sakarya halkı tarafından bekleniyor.

Kaynak: Mihrap Haber

Güncelleme Tarihi: 27 Haziran 2018, 23:49
banner179
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER