Sabancı Merkez Camii'nde Sabah Namazı Buluşmaları Başladı

Sabah namazının manevi atmosferini yaşamak, yaşatmak, cami cemaatiyle tanışıp kaynaşmak maksadıyla Seyhan Müftülüğü tarafından başlatılan “Sabah Namazı Buluşmaları” başladı.

Sabancı Merkez Camii'nde Sabah Namazı Buluşmaları Başladı

Sabah Namazı Buluşmaları Başladı

Sabah namazının ardından Kuran-ı Kerim ziyafeti, Tesbihat ve zikir yapıldı. Daha sonra Seyhan İlçe Müftüsü Hasan Hüseyin Güller hadis sohbetiyle devam etti.

Pazar günkü Sabancı Merkez Camiindeki buluşmaya  Seyhan İlçe Müftüsü Hasan Hüseyin Güller , din görevlileri, müftülük personelleri, öğrenciler ve halk katıldı.

Sabah namazı için camiye gelen cemaat önce okunan Kur'an-ı Kerimi dinledi. Daha sonra Sabah namazı İmamla birlikte eda edildikten sonra dua edildi.

banner178

Hadislerden örnekle sabah namazının önemine değinen Seyhan Müftüsü,"Bu uygulamadan cemaatimiz çok memnun, bizde cemaatimizin Camilere seher vaktinde akın etmesinden son derece memnunuz. Allah hepsinden razı olsun. İlçe Müftülüğü olarak Sabancı Merkez Camiinde başlattığımız Hadis Sohbetleri ve dua programımız Mayıs yayına kadar devam edecektir. Tüm Adana halkımızı sabah namazının manevi atmosferini birlikte yaşamaya davet ediyoruz. Ayrıca burada sabah namazı için camiye gelen cemaatimize Pazar günleri sabah kahvaltısı ikram edilmektedir. Ben emeği geçenleri kutluyorum, görevlilerimize ve ayrıca cemaatimize teşekkür ediyorum." diye konuştu.

Günün aydınlanmasıyla birlikte, hazırlanan kahvaltı ikram edildi.

Sabah namazı için Camiye gelen cemaatin yapılan uygulamadan son derece memnun olduğu gözlendi.

Güncelleme Tarihi: 06 Kasım 2018, 09:31
banner179
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER