Hem İmam Hem De Lisanslı Futbolcu!

Manisa Salihli’ye bağlı Emirhacılı Mahallesi Camisi’nde imam olarak görev yapan 31 yaşındaki Muhammet Varol, aynı zamanda mahallenin amatör kümede mücadele eden Emirspor Kulübü’nde futbol oynuyor.

Hem İmam Hem De Lisanslı Futbolcu!

Salihli’ye 3 yıl önce tayini çıkan Varol, namaz vakitlerinde cübbesini giyip cami cemaatine namaz kıldırırken, hafta sonları ise mahallenin takımı için yeşil sahada ter döküyor. Geçen sezon Emirspor Başkanı Mustafa Yüksel’in teklifi üzerine takımda oynamaya başladığını söyleyen futbolcu imam, "Takımda yer alıp almayacağımı sordu. Ben de çocukluğumdan beri futbola ilgi duyduğum, halı saha turnuvalarına katıldığım için teklifi kabul ettim. Geçmişte amatör kategoride başarılar elde eden Emirspor’da lisanslı olarak forma giyiyorum" dedi.

banner178

Bir imam olarak halkın ve cemaatin gözünde ayrı bir ufuk açtığını belirten Varol, "Amacımız spora ve sportmenliğe bakışı düzeltmek. Zaman zaman futbolcu arkadaşlarımı motive etmek için uğraşıyorum. Bana mahallemizde her kesim destek veriyor. Maça girdiğim zaman taraftarların yoğun bir ilgisi oluyor. Tabi buda bende büyük bir heyecana neden oluyor" diye konuştu. Emirspor Teknik Direktörü Akın Kahraman, ligde iyi bir hava yakaladıklarını dile getirip, "İmam arkadaşımızı Salihli’de halı saha maçlarından tanıyordum. Spor aktivitesi oldukça yüksek birisi" diye konuştu. Başkan Mustafa Yüksel, Muhammet Varol’un takıma hem saha içi hem de saha dışında önemli destek verdiğini söyledi. Takım kaptanı Mert Güldüren de Varol’un takımın malzeme ihtiyacı konusunda da sorumluluk aldığını belirtti.

DHA

banner179
YORUM EKLE
YORUMLAR
Muftu
Muftu - 7 ay Önce

Hocamıza tebrik ederim fakat şortu diz kapağı altı olursa dinimizce de uygun olur başarılar dilerim

Mükerrem
Mükerrem - 7 ay Önce

bu hocaya sormak lazım erkeler için tesettürü nasil anlatacak Çünkü diz kapağından yukarisi görünüyor

Az geliyor galiba kadrosu
Az geliyor galiba kadrosu - 7 ay Önce

Yani bu kadroya geçen İmamlar yapmadığı iş kalmıyor tefecilikten Tıp Dernek'teki toplanan paralara kadar dernek başkanı ile işbirliği yapmak Ondan sonra sporcu olmak kepçe operatör olmak inşaat işi yapmak boyacı inşaatçıyı sıvacı her şey Her meslek var imam olduktan sonra ben olayım herhangi bir işe zaman ayıran bilim ama ben görevden alırım imamlık mesleğinin dışında bir işle uğraşan yakın olan

Müslüman
Müslüman - 6 ay Önce

Kipti şecaatini arz ederken, hırsızlığını izhar edermiş.. Güzel bir iş gibi söylüyorsunuz, tesettür nedir erkek için beyler.. Kadın vaizeleriniz erkeklere konuşuyor, imamlar şortla dolaşıyor.. Acınacak haliniz var

SIRADAKİ HABER